Ustawienia dostępności
Zwiększ wysokość linii
Zwiększ odległość między literami
Wyłącz animacje
Większy kursor

Ile wyniesie minimalne wynagrodzenie w 2022?

Ile wyniesie minimalne wynagrodzenie w 2022?

Ile wyniesie minimalne wynagrodzenie w 2022?

Poznaj nową kwotę minimalnego wynagrodzenia. Ile w 2022 będzie wynosiła stawka godzinowa? Sprawdź teraz!

Poznaj naszą ofertę

Zmiany minimalnego wynagrodzenie w 2022

Rada Ministra zadecydowała o podniesieniu kwoty minimalnego wynagrodzenia o 210 zł. Od stycznia 2022 kwota wyniesie 3010 zł brutto, zaś minimalna stawka godzinowa to 19,70 zł brutto. Kwota ta została ustalona na podstawie różnych parametrów i wskaźników  jak inflacja czy PKB. Wartość minimalnego wynagrodzenia jest wyższa niż minimum ustawowe, które wynosi 3004 zł.

Ilu Polaków będzie dotyczyć zmiana?

Aż 2,2 mln Polaków pracuje na kwotę minimalnego wynagrodzenia, wraz z 2022 ich stawka wzrośnie o 210 zł brutto za miesiąc.

Poznaj modele współpracy w zakresie obsługi kadrowo-płacowej. Oferujemy trzy zakresy współpracy: od interwencyjnego “payroll on-demand”, poprzez najbardziej popularny i kompleksowy “payroll on-line” oraz wyrafinowany “ payroll-on-site” z otwarciem biura na terenie zakładu pracy Klienta. Gwarantujemy jakość i bezpieczeństwo zgodne z normami ISO. Zapraszamy do współpracy !


Dowiedz się więcej!

Data publikacji 17.09.2021

Podobne w kategorii

Lista płac 2022 a ulga dla klasy średniej

Polski Ład wprowadził nowy rodzaj ulgi – ulgę dla klasy średniej, która miała zrekompensować określonej grupie podatników straty związane z niemożnością odliczenia składki zdrowotnej od zaliczki na podatek dochodowy od...

Kalkulator wynagrodzeń dla umów o pracę w 2022

Kalkulator pozwoli nam oszacować wysokość naszej pensji netto, w oparciu o podaną kwotę brutto znajdującą się na umowie. Dodatkowo zainteresowany zobaczy jakie korzyści dla niego niesie rządowy program “Polski...

Kontakt z naszymi specjalistami

Dyskusja

Skomentuj
Poznaj ofertę payroll360 Logowanie do Portalu pracowniczego Zapraszamy do kontaktu