Ustawienia dostępności
Zwiększ wysokość linii
Zwiększ odległość między literami
Wyłącz animacje
Większy kursor

Jakie firmy korzystają z zewnętrznej obsługi kadrowo-płacowej?

Jakie firmy korzystają z zewnętrznej obsługi kadrowo-płacowej?

Jakie firmy korzystają z zewnętrznej obsługi kadrowo-płacowej?

Prowadzenie obsługi kadrowej i płacowej w ramach wewnętrznego działu nie zawsze jest opłacalne. Alternatywnym rozwiązaniem pozostaje dzisiaj outsourcing, który pozwala firmom realizować wybrane zadania sprawniej, efektywniej i przy mniejszym nakładzie kosztów. Zewnętrzna obsługa kadr i płac, czyli outsourcing kadrowo-płacowy należą do jednych z najpopularniejszych i najczęściej wybieranych rodzajów outsourcingu w Polsce. Gwarantuje ciągłość obsługi wszystkich pracowników i regularne wsparcie ekspertów, których obowiązkiem jest śledzenie wszystkich zmian prawnych i przygotowywanie do nich swoich klientów z odpowiednim wyprzedzeniem. Payroll360 realizuje zewnętrzną obsługę kadrowo-płacową we wszystkich województwach w kraju, a w miastach takich jak Kraków, Katowice, Kielce, Tarnów, Bochnia, Rzeszów oraz Bielsko-Biała również w modelu payroll on-site, czyli z wydzieleniem stacjonarnego biura w firmie klienta.

Poznaj naszą ofertę

Dlaczego firmy potrzebują skutecznej obsługi kadr i płac?

Firmy, które zatrudniają pracowników, muszą organizować także obsługę kadrowo-płacową. Najczęściej zaczyna się to od wewnętrznego działu, którego wielkość pozostaje uzależniona od liczby podwładnych, specyfiki działalności firmy, a także rodzaju zadań, jakie muszą zostać wykonane. Mimo że dział kadr i płac nie uczestniczy w bezpośrednich kontaktach z klientami i nie odpowiada za procesy operacyjne, takie jak zaopatrzenie, produkcja, sprzedaż, odgrywa nieocenioną rolę w każdym przedsiębiorstwie.

Dział kadr i płac stanowi niezbędne zaplecze każdej większej firmy, ponieważ to właśnie on organizuje wewnętrzne środowisko pracy. Odpowiada za kontakty na linii pracownik – pracodawca (kadry kierownicze, zarządzające) oraz na linii pracownik – pracownik. Specjaliści zatrudnieni do administrowania sprawami kadrowo-płacowymi dbają jednak nie tylko o same relacje pomiędzy firmą a zatrudnionymi, a przede wszystkim wszelkie formalności, które je kształtują i które na nie wpływają. Prowadzenie i zarządzanie dokumentacją pracowniczą, prawidłowe i terminowe naliczanie wynagrodzeń, monitorowanie upływu ważnych terminów, jak ważność badań lekarskich i szkoleń BHP, czy kończących się umów o pracę – to zaledwie namiastka ich licznych obowiązków. Nie wolno zapominać, że styl i sposób, w jaki zarządza się zasobami ludzkimi, przekładają się na efektywność działania całej firmy. Spóźnienia w wypłatach pensji, uchybienia ważnym terminom, czy błędna interpretacja przepisów są jednymi z tych naruszeń, które mogą spowodować powstanie roszczeń po stronie pracownika, tym samym narażając jego pracodawcę na odpowiedzialność prawną i finansową.

Dlatego realizowanie administracji kadr i płac nie należy dzisiaj do zadań łatwych, co wynika zarówno ze złożoności tych procesów, jak i zakresu spraw oraz skomplikowanego ustawodawstwa, na które poza prawem pracy składa się także prawo podatkowe, rachunkowe, ubezpieczeniowe. Od pewnego czasu obserwujemy, że wiele firm ma w związku z tym problemy, aby pozyskać do swoich działów kadrowo-płacowych odpowiednich specjalistów. Z pomocą przychodzi w takich sytuacjach usługa outsourcingu kadr i płac. Poznaj usługę outsourcingu kadr i płac w payroll360.

Komu jest potrzebna zewnętrzna obsługa kadr i płac?

Trudności w pozyskaniu specjalistów do wewnętrznego działu kadr i płac nie są oczywiście jedyną przesłanką, która powinna skłonić osoby na stanowiskach zarządzających do wyboru usługi outsourcingu kadr i płac.

Outsourcing kadrowo-płacowy jest potrzebny wszystkim tym przedsiębiorstwom, które pragną działać sprawniej, efektywniej, wydajniej oraz przy wykorzystaniu wszystkich posiadanych zasobów i ze wsparciem nowoczesnych technologii. Przedsiębiorstwom, które nie chcą martwić się ciągłymi zmianami przepisów, ewentualnymi roszczeniami pracowniczymi, czy możliwymi sankcjami ze strony organów państwowych. Tym firmom, które nie mogą dopuścić do przestojów, szukają sposobów na zwiększenie swojej przewagi i konkurencyjności na rynku lub też muszą zredukować ponoszone koszty.

Zewnętrzna obsługa kadrowo-płacowa stanowi szczególnie atrakcyjne rozwiązanie dla średnich i dużych podmiotów produkcyjnych, handlowych i usługowych, a także mniejszych, jednak dynamicznie rozwijających się firm, bez względu na rodzaj wykonywanej działalności. Na powierzanie administracji kadr i płac zewnętrznym specjalistom mogą zdecydować się nie tylko przedsiębiorstwa krajowe, ale i zagraniczne, które chcą zainwestować swój kapitał również w Polsce i to tu otworzyć swoją placówkę.

Szukasz kompleksowej obsługi kadrowo-płacowej? Sprawdź naszą ofertę!

Outsourcing kadr i płac ze specjalistami payroll360

Zewnętrzna obsługa kadrowo-płacowa payroll360 realizowana jako outsourcing, została ukierunkowana przede wszystkim na podmioty zatrudniające więcej niż 50 pracowników, co wynika z szacunkowej kalkulacji kosztów i największej opłacalności tego rozwiązania właśnie wśród takich firm. Jednak dla pracodawców zatrudniających mniejszą liczbę pracowników, a chcących skorzystać z usługi, proponujemy indywidualnie ustalane rozwiązania ryczałtowe. 

W związku z tym, że oferujemy dwa modele współpracy (payroll on-line i payroll on-site), jesteśmy gotowi obsługiwać przedsiębiorstwa z całej Polski.

W miastach sąsiadujących z województwem małopolskim, gdzie mieści się nasza siedziba, rekomendowany jest drugi z wariantów, który przewiduje również utworzenie stacjonarnego biura u klienta. Outsourcing kadr i płac w modelu on-site dotyczy w szczególności miast takich jak Kraków, Katowice, Bielsko-Biała, Dębica, Rzeszów, Tarnów. Oznacza to tym samym stały dostęp do wiedzy i wsparcia naszych ekspertów, którzy będąc na miejscu, mogą zagwarantować sprawny, nieprzerwany kontakt i szybką pomoc w zdarzeniach nagłych.

Jeżeli chcą Państwo poznać ofertę outsourcingu kadr i płac dla swojej firmy. Zapraszamy do kontaktu!

Data publikacji 09.05.2023

Podobne w kategorii

Kontakt z naszymi specjalistami

Poznaj ofertę payroll360 Logowanie do Portalu pracowniczego Zapraszamy do kontaktu