Ustawienia dostępności
Zwiększ wysokość linii
Zwiększ odległość między literami
Wyłącz animacje
Większy kursor

Kadry i płace

pixabay.com

Kadry i płace

Jeśli jesteś właścicielem firmy i masz poczucie, że na Twojej głowie spoczywa wiele obowiązków związanych z “papierkową robotą”, a w związku z często zmieniającym się Prawem Pracy i rozporządzeniami ZUS masz obawy czy wszystkie sprawy dotyczące płac i kadr są zarządzane w Twojej firmie w sposób rzetelny, to ten artykuł jest dla Ciebie. Nie tylko dowiesz się jaki zakres działań obejmuje administracja kadr i płac ale też jaki ma to wpływ na sprawne funkcjonowanie firmy. Poznasz również sposób, który pozwoli Ci zaoszczędzić czas i pieniądze przeznaczane na zarządzanie kadrami i płacami w Twoim przedsiębiorstwie.

Poznaj naszą ofertę

 

 

Kadry i płace - wpływ na funkcjonowanie Twojej firmy 

Współcześnie coraz większe znaczenie ma rzetelna administracja kadr i płac. Jest to bowiem jeden z najważniejszych elementów, zapewniających sprawne funkcjonowanie zarówno tych dużych, jak i mniejszych firm. Kadry i płace jest to dział obejmujący wiele różnorodnych aspektów działalności firmy i wpływający na jej sprawne działanie. Zakres prac jest ogromny. Obejmuje zarówno kwestie związane z administrowaniem płac, począwszy od naliczania wynagrodzeń i innych spraw z tym związanych, przez współpracę z urzędami, aż po sporządzanie raportów. Równie ważna jest fachowa administracja kadr, w zakres której wchodzą nie tylko kwestie prawne związane z zatrudnieniem czy urlopami pracowników, ale także te związane z monitorowaniem istotnych terminów i rozliczaniem z nich pracowników oraz wiele innych istotnych kwestii.

Kadry i płace, a relacja pracodawca-pracownik

Kadry i płace są istotne nie tylko ze względu na sprawne funkcjonowanie firmy i związane z tym korzyści finansowe. Dział ten ma również istotny wpływ na relacje między pracodawcą, a pracownikami które, jeśli są dobre, potrafią w znaczący sposób wpłynąć na prosperowanie przedsiębiorstwa.

Osoba, którą zatrudniasz podobnie, jak Ty pragnie przede wszystkim skupić się na swojej pracy, co ważne jest również z perspektywy pracodawcy. Dlatego żaden pracownik nie powinien zajmować się sprawami, które nie należą do jego kompetencji, a takimi bez wątpienia są kwestie leżące w gestii księgowych czy innych specjalistów np. ds. kadr i płac. Dlatego jeśli kadry i płace w firmie nie funkcjonują dobrze, to pociąga to za sobą ciągłą konieczność kontrolowania przez pracowników czy sprawy związane z ich zatrudnieniem są prowadzone w odpowiedni sposób, co w konsekwencji przyczynia się do zaniku poczucia bezpieczeństwa i bezpośrednio przekłada się na pogorszenie relacji na linii pracownik-pracodawca. Jest to kolejny aspekt, który na uwadze muszą mieć osoby zajmujące się administrowaniem kadr i płac.

 

Zarządzanie działem kadr i płac

 

Kontakt z naszymi specjalistami

Zakres obowiązków, obejmujący kadry i płace niejednego może przyprawić o zawrót głowy, biorąc pod uwagę chociażby częstotliwość z jaką zmieniają się rozporządzenia ZUS i zapisy w Prawie Pracy. Trudno jest nie zgubić się w tym świecie urzędów i kruczków prawnych, a jeden, nawet najmniejszy błąd w tej kwestii często niesie za sobą ogromne konsekwencje i chyba nie trzeba nikogo przekonywać, jak istotna jest inwestycja w sprawną i dobrze funkcjonującą administrację kadr i płac.Zanim jednak zaczniesz obliczać w głowie ogrom kosztów związany z zatrudnieniem specjalistów ds. kadr i płac w swojej firmie, warto abyś zapoznał się z alternatywnymi opcjami, które pomogą Ci uniknąć wielkiego nakładu finansowego, a z drugiej strony zapewnią Ci poczucie bezpieczeństwa i umożliwią skupienie się na właściwej działalności Twojej firmy.

Rozwiązaniem, które chwali sobie wielu właścicieli i szefów firm jest outsourcing, czyli powierzenie spraw administracyjnych przedsiębiorstwa zewnętrznemu zespołowi specjalistów z konkretnych dziedzin. W przypadku kadr i płac sposób ten jest szczególnie popularny, co wynika z jego wysokiej efektywności, a także wielu innych korzyści.

Outsourcing kadr i płac - korzyści dla firmy

Jeżeli w prowadzeniu firmy istotne są dla Ciebie takie kwestie, jak

  • możliwość skupienia się na głównych aspektach swojej działalności bez potrzeby poświęcania czasu na masę “papierkowej roboty”
  • poczucie bezpieczeństwa i pewność, że poufne informacje o Twojej firmie nie dostana się w niepowołane ręce,
  • obniżenie kosztów związanych z zarządzaniem płacami i kadrami, a przy tym efektywna i sprawna obsługa pracowników,
  • pełna kontrola nad procesami związanymi z działem kadr i płac bez jednoczesnej potrzeby nieustannego czuwania nad nimi,

Podsumowanie

Działania związane z zarządzaniem kadr i płac nie tylko obejmują wiele różnorodnych czynności prawno-administracyjnych, ale także wpływają w istotny sposób na wiele aspektów, zapewniających sprawne funkcjonowanie firmy. Dlatego warto przemyśleć kwestię wyboru strategii zarządzania kadrami i płacami w Twojej firmie. Jeżeli jesteś zainteresowany możliwościami związanymi z outsourcingiem kadr i płac zgłoś się do nas - payroll360 oferuje pełną i profesjonalną obsługę w tym zakresie.

Bazując na długoletnim doświadczeniu, możemy zaoferować Ci kompleksowe usługi w zakresie obsługi kadrowo-płacowej. Przy współpracy z payroll360 zyskujesz spokój i bezpieczeństwo oraz obniżenie kosztów funkcjonowania własnej administracji. Dodatkowo zapewniamy dostęp do platformy online 24/7 i przejęcie obowiązków względem Urzędów. Sprawdź, który model współpracy jest najlepszy dla Ciebie!


Dowiedz się więcej!

 

Data publikacji 18.12.2015

Podobne w kategorii

Kadry i płace w chmurze

Czy przeniesienie kadr i płac do chmury jest korzystne? Czy obniży koszty prowadzenia tego działu w firmie? Jakie korzyści i wady posiada to rozwiązanie? Dowiedz się więcej!

Zakres obowiązków kadrowej

Czym zajmują się kadry? Jakie obowiązki ma kadrowa? Czego należy od niej oczekiwać? Za co jest odpowiedzialna? Na te pytania można znaleźć odpowiedzi w tym artykule.

Kadry

Kadry to bardzo istotny obszar działania przedsiębiorstwa. Dowiedz się, dzięki czemu usprawnisz funkcjonowanie firmy. Czy warto inwestować w cyfryzację kadr i za co odpowiada kadrowa?

Administracja kadr

Czym jest administracja kadr? Jakie obowiązki pełni kadrowa? Czym zajmują się działy kadr i dlaczego niektóre firmy decydują się na outsourcing?

Kontakt z naszymi specjalistami

Dyskusja

Skomentuj
Poznaj ofertę payroll360 Logowanie do Portalu pracowniczego Zapraszamy do kontaktu