Ustawienia dostępności
Zwiększ wysokość linii
Zwiększ odległość między literami
Wyłącz animacje
Większy kursor

Kadry i płace w chmurze

Kadry i płace w chmurze

Kadry i płace w chmurze

Czy przeniesienie kadr i płac do chmury jest korzystne? Czy obniży koszty prowadzenia tego działu w firmie? Jakie korzyści i wady posiada to rozwiązanie? Dowiedz się więcej!

Poznaj naszą ofertę

Powody, dla których warto przenieść kadry i płace do chmury

Przeniesienie działalności kadr i płac do chmury jest rozwiązaniem dostępnym dla każdej firmy, nie ma znaczenia jej wielkość. Dzięki temu w firmie minimalizowane są koszty, a bezpieczeństwo danych się poprawia. Dodatkowo dzięki automatyzacji niektórych procesów rośnie wydajność działu kadr i płac.

Obniżenie kosztów obsługi kadr i płac

Brak własnego serwera 

Jeśli mówimy o przeniesieniu kadr i płac do chmury redukcja kosztów ma kilka wymiarów. Po pierwsze firma nie musi posiadać własnego serwera ani pracowników odpowiedzialnych za jej pracę. Wtedy firma dostarczająca program ERP instaluje system na zewnętrznych serwerach i ona jest odpowiedzialna za ich działanie. W razie ewentualnych awarii cała odpowiedzialność spada na dostawcę.

Koszty początkowe 

Obszar działu kadr i płac w chmurze najczęściej sprzedawany jest w modelu subskrypcyjnym. Dzięki temu firma nie musi wydawać jednorazowej dużej kwoty, tylko co miesiąc stałą opłatę. Kwota abonamentu zwykle zależy od wielkości firmy. Dodatkowo do ceny abonamentu trzeba doliczyć usługi wdrożeniowe i serwisowe. Ceny zależne są od wybranego oprogramowania i rodzaju firmy, z której korzysta firma. 

Oszczędność przestrzeni biurowej

Dzięki inwestycji w oprogramowanie chmurowe można ograniczyć przestrzeń biurową, która jest potrzebna. Archiwum prowadzone jest elektronicznie, a papierowe dokumenty zastąpione zostają elektronicznymi np. e-akta. Dodatkowo dzięki przeniesieniu działu kadr i płac do chmury, pracownicy mogą pracować z każdego miejsca nawet zdalnie. 

Bezpieczeństwo kadr i płac w chmurze

Dzięki zastosowaniu chmury dane kadrowo-płacowe są zabezpieczone przed ich utratą, w razie zgubienia sprzętu czy zniszczenia dokumentacji. Serwerownie, na których umieszczone są systemy, posiadają certyfikaty bezpieczeństwa dotyczące np. ochrony przeciwpożarowej, mechaniki, telekomunikacji. Administrator serwerowni dba o odpowiednią temperaturę w pomieszczeniu. Przed rozpoczęciem współpracy warto zawsze sprawdzić, co oferuje dostawca. 

Przeczytaj, jak payroll dba o bezpieczeństwo danych

Aktualizacje i dostęp do systemu kadr i płac

Aktualizacje systemu kadr i płac w chmurze odbywa się cyklicznie. Programiści stale pracują nad rozwojem systemów i dodatkowo naprawiają ewentualne problemy. Dzięki systemowi w chmurze pracownicy mają stały dostęp do danych kadrowo — płacowych i mogą pracować zdalnie, stale korzystając z dokumentów i efektywnie wykonując swoją pracę. W systemie ERP możliwy jest elektroniczny obieg dokumentów, który przyspiesza działanie firmy.

Jak payroll360 wykorzystuje chmurę?

System stosowany przez payroll360 to enova365. Może on działać przez umieszczenie baz danych na serwerze stacjonarnym lub także przy wykorzystaniu chmury obliczeniowej - Microsoft Azure. Dzięki temu pracownicy i Klienci mogą korzystać z enova zdalnie i z każdego miejsca.

Przeczytaj więcej o technologii, jaką stosujemy!

Data publikacji 27.10.2021

Podobne w kategorii

Jak zautomatyzować procesy HR i obniżyć koszty?

Każdy pracodawca dąży do optymalizacji kosztów funkcjonowania firmy. Jednym ze sposobów, dzięki któremu może to zrobić, jest automatyzacja procesów HR. Nieustannie postępująca digitalizacja i wdrażanie nowych rozwiązań...

Kadry - definicja i zadania działu kadr

Kadry pracownicze w przedsiębiorstwie są niezwykle istotnym elementem, który wpływa na jego ostateczny sukces biznesowy. Zarządzanie kadrą jest ważnym aspektem przedsiębiorstwa, ponieważ bez dobrze zorganizowanej i...

Kontakt z naszymi specjalistami

Dyskusja

Skomentuj
Poznaj ofertę payroll360 Logowanie do Portalu pracowniczego Zapraszamy do kontaktu