Kadry i płace w chmurze

{[description]} left right

Kadry i płace w chmurze

Czy przeniesienie kadr i płac do chmury jest korzystne? Czy obniży koszty prowadzenia tego działu w firmie? Jakie korzyści i wady posiada to rozwiązanie? Dowiedz się więcej!

Kadry i płace w chmurze

Czy przeniesienie kadr i płac do chmury jest korzystne? Czy obniży koszty prowadzenia tego działu w firmie? Jakie korzyści i wady posiada to rozwiązanie? Dowiedz się więcej!

Poznaj naszą ofertę

Powody, dla których warto przenieść kadry i płace do chmury

Przeniesienie działalności kadr i płac do chmury jest rozwiązaniem dostępnym dla każdej firmy, nie ma znaczenia jej wielkość. Dzięki temu w firmie minimalizowane są koszty, a bezpieczeństwo danych się poprawia. Dodatkowo dzięki automatyzacji niektórych procesów rośnie wydajność działu kadr i płac

Obniżenie kosztów

Brak własnego serwera 

Jeśli mówimy o przeniesieniu kadr i płac do chmury redukcja kosztów ma kilka wymiarów. Po pierwsze firma nie musi posiadać własnego serwera ani pracowników odpowiedzialnych za jej pracę. Wtedy firma dostarczająca program ERP instaluje system na zewnętrznych serwerach i ona jest odpowiedzialna za ich działanie. W razie ewentualnych awarii cała odpowiedzialność spada na dostawcę.

Koszty początkowe 

Obszar działu kadr i płac w chmurze najczęściej sprzedawany jest w modelu subskrypcyjnym. Dzięki temu firma nie musi wydawać jednorazowej dużej kwoty, tylko co miesiąc stałą opłatę. Kwota abonamentu zwykle zależy od wielkości firmy. Dodatkowo do ceny abonamentu trzeba doliczyć usługi wdrożeniowe i serwisowe. Ceny zależne są od wybranego oprogramowania i rodzaju firmy, z której korzysta firma. 

Przestrzeń biurowa

Dzięki inwestycji w oprogramowanie chmurowe można ograniczyć przestrzeń biurową, która jest potrzebna. Archiwum prowadzone jest elektronicznie, a papierowe dokumenty zastąpione zostają elektronicznymi np. eakta. Dodatkowo dzięki przeniesieniu działu kadr i płac do chmury, pracownicy mogą pracować z każdego miejsca nawet zdalnie. 

Bezpieczeństwo kadr i płac w chmurze

Dzięki zastosowaniu chmury dane kadrowo-płacowe są zabezpieczone przed ich utratą, w razie zgubienia sprzętu czy zniszczenia dokumentacji. Serwerownie, na których umieszczone są systemy, posiadają certyfikaty bezpieczeństwa dotyczące np. ochrony przeciwpożarowej, mechaniki, telekomunikacji. Administrator serwerowni dba o odpowiednią temperaturę w pomieszczeniu. Przed rozpoczęciem współpracy warto zawsze sprawdzić, co oferuje dostawca. 

Przeczytaj, jak payroll dba o bezpieczeństwo danych

Aktualizacje i dostęp do systemu kadr i płac

Aktualizacje systemu kadr i płac w chmurze odbywa się cyklicznie. Programiści stale pracują nad rozwojem systemów i dodatkowo naprawiają ewentualne problemy. Dzięki systemowi w chmurze pracownicy mają stały dostęp do danych kadrowo - płacowych i mogą pracować zdalnie stale korzystając z dokumentów i efektywnie wykonując swoją pracę. W systemie ERP możliwy jest elektroniczny obieg dokumentów, który przyspiesza działanie firmy.

Jak payroll360 wykorzystuje chmurę?

System stosowany przez payroll360 to enova365. Może on działać przez umieszczenie baz danych na serwerze stacjonarnym lub także przy wykorzystaniu chmury obliczeniowej - Microsoft Azure. Dzięki temu pracownicy i Klienci mogą korzystać z enovy zdalnie i z każdego miejsca.

Przeczytaj więcej o technologii, jaką stosujemy!


Data publikacji: 27.10.2021

Podobne artykuły

24.11.2021

Jak zautomatyzować procesy HR i obniżyć koszty?

Każdy pracodawca dąży do optymalizacji kosztów funkcjonowania firmy. Jednym ze sposobów, dzięki któremu może to zrobić, jest automatyzacja procesów HR. Nieustannie postępująca digitalizacja i wdrażanie nowych rozwiązań...

06.09.2021

Kadry

Kadry to bardzo istotny obszar działania przedsiębiorstwa. Dowiedz się, dzięki czemu usprawnisz funkcjonowanie firmy. Czy warto inwestować w cyfryzację kadr i za co odpowiada kadrowa?

02.09.2021

Kadry i płace

Dowiedz się, czym zajmuje się dział kadr i płac, jakie są zadania i obowiązki? Czy jest odpowiedzialny za motywację pracowników? Przeczytaj teraz!

05.05.2021

pixabay.com

Obsługa kadr i płac

Przy małej liczbie pracowników prowadzenie odpowiedniej dokumentacji nie nastręcza większych problemów. Jednakże wraz z rozwojem przedsiębiorstwa i zwiększeniem poziomu zatrudnienia, kwestie związane z obsługą kadr i...

Kontakt z naszymi specjalistami

Dyskusja

Skomentuj
Zamknij

Skontaktuj się z nami

Zapraszamy do kontaktu
Logowanie do Portalu pracowniczego

Od 25 maja 2018 r. wszystkie podmioty przetwarzające dane osobowe, zobowiązane są do stosowania Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Rozporządzenie ogólne o ochronie danych, zwane dalej: RODO). Ponieważ bezpieczeństwo Pani/Pana danych osobowych jest dla nas priorytetem, zaktualizowaliśmy nasze zapisy o ochronie danych osobowych w celu dostosowania ich do RODO, aby móc w pełni chronić prywatność naszych klientów, wykorzystywać ich dane wyłącznie we właściwy sposób oraz zapewnić im możliwość dalszego korzystania z naszych usług na takich samych zasadach jak dotychczas. Szczegółowe informacje na temat sposobu przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o prawach z tym związanych znajdzie Pani/Pan w naszej Polityce prywatności.

Zgadzam się