Kwarantanna/izolacja domowa a urlop wypoczynkowy i badania kontrolne

{[description]} left right

Kwarantanna/izolacja domowa a urlop wypoczynkowy i badania kontrolne

Zastanawiasz się czy podczas kwarantanny możesz odebrać urlop wypoczynkowy? Sprawdź artykuł

Kwarantanna/izolacja domowa a urlop wypoczynkowy i badania kontrolne

Zastanawiasz się czy podczas kwarantanny możesz odebrać urlop wypoczynkowy? Sprawdź artykuł

Poznaj naszą ofertę

Czy podczas kwarantanny mogę wykorzystać urlop wypoczynkowy? 

Zgodnie ze stanowiskiem Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii istnieje możliwość wykorzystania urlopu wypoczynkowego podczas kwarantanny. Trzeba spełnić jeden warunek i nie opuszczać miejsca odbywania kwarantanny (zwykle miejsca zamieszkania)

Czy kwarantanna jest traktowana jako czas mojej niezdolności do pracy?

Nie, kwarantanna nie jest traktowana jako czas niezdolności do pracy, nawet jeśli pracownik nie miał możliwości pracować zdalnie i wykonywać obowiązków służbowych.

Czy izolacja traktowana jako czas mojej niezdolności do pracy?

Tak, jeśli podczas izolacji nie jesteś w stanie świadczyć obowiązków służbowych, jest to traktowane jako czas niezdolności do pracy. 

Zgodnie z art. 229 par. 2 Kodeksu Pracy, jeśli upłynie 30 takich dni niezdolności do pracy, musisz udać się na badania kontrolne. 


Data publikacji: 02.06.2021

Podobne artykuły

02.09.2021

Kadry i płace

Dowiedz się, czym zajmuje się dział kadr i płac, jakie są zadania i obowiązki? Czy jest odpowiedzialny za motywację pracowników? Przeczytaj teraz!

15.07.2021

Zmiany na PUE od 26 czerwca 2021 r.

Od 26 czerwca wprowadzono zmiany w działaniu Platformy Usług Elektronicznych ZUS. Dodano kilka wygodnych opcji zarówno dla płatnika, jak i ubezpieczonego.

27.01.2021

Urlop

Każdemu pracownikowi zatrudnionemu na podstawie umowy o pracę- bez względu na to czy umowa została zawarta na okres próbny, czas określony, nieokreślony czy na zastępstwo, przysługuje prawo do urlopu wypoczynkowego....

Kontakt z naszymi specjalistami

Dyskusja

Skomentuj
Zamknij

Skontaktuj się z nami

Zapraszamy do kontaktu
Logowanie do Portalu pracowniczego

Od 25 maja 2018 r. wszystkie podmioty przetwarzające dane osobowe, zobowiązane są do stosowania Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Rozporządzenie ogólne o ochronie danych, zwane dalej: RODO). Ponieważ bezpieczeństwo Pani/Pana danych osobowych jest dla nas priorytetem, zaktualizowaliśmy nasze zapisy o ochronie danych osobowych w celu dostosowania ich do RODO, aby móc w pełni chronić prywatność naszych klientów, wykorzystywać ich dane wyłącznie we właściwy sposób oraz zapewnić im możliwość dalszego korzystania z naszych usług na takich samych zasadach jak dotychczas. Szczegółowe informacje na temat sposobu przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o prawach z tym związanych znajdzie Pani/Pan w naszej Polityce prywatności.

Zgadzam się