Nowy Kodeks Pracy, umowy dla pracowników sezonowych, kontrola zwolnień lekarskich, Wzrost emerytur i rent, zarobki freelancerów - marcowy przegląd newsów

{[description]} left right

Nowy Kodeks Pracy, umowy dla pracowników sezonowych, kontrola zwolnień lekarskich, Wzrost emerytur i rent, zarobki freelancerów - marcowy przegląd newsów

Nowy Kodeks Pracy, umowy dla pracowników sezonowych, kontrola zwolnień lekarskich, Wzrost emerytur i rent, zarobki freelancerów - marcowy przegląd newsów

Poznaj naszą ofertę

Jaki będzie nowy Kodeks Pracy?

Dnia  14 marca odbyła się konferencja końcowa Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Pracy. Komisja ta zajmowała się od kilkunastu miesięcy zmianami w prawie pracy. Miała za zadanie opracować kodeks indywidualny oraz kodeks zbiorowy. O dalszych losach projektów zdecyduje Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej.

http://kadry.infor.pl/wiadomosci/775576,Jaki-bedzie-nowy-Kodeks-pracy-Komisja-Kodyfikacyjna-zakonczyla-prace.html

Nowe umowy dla pracowników sezonowych

Rada Ministrów przyjęła projekt zmiany ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników oraz niektórych innych ustaw przedłożony przez ministra rolnictwa i rozwoju wsi. W ramach zmian pracownicy sezonowi będą mogli być zatrudniani na podstawie umowy o pracę na okres 3-4 miesięcy. Projekt wprowadza także opodatkowanie dochodów pomocników rolnika.

http://kadry.infor.pl/wiadomosci/774967,Nowe-umowy-dla-pracownikow-sezonowych-opodatkowanie-dochodow.html

Wyniki kontroli zwolnień lekarskich w 2017 r.

W ubiegłym roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych przeprowadził prawie 500 tysięcy kontroli zaświadczeń o czasowej niezdolności do pracy. Kwota wstrzymanych w tym okresie świadczeń wyniosła 23,2 mln zł.

http://kadry.infor.pl/wiadomosci/774549,Wyniki-kontroli-zwolnien-lekarskich-w-2017-r.html

O ile wzrosły emerytury i renty od 1 marca 2018 r.?

Wszystkie świadczenia emerytalno-rentowe podlegają waloryzacji od dnia 1 marca każdego roku kalendarzowego. Najniższa emerytura  w Polsce wzrośnie dokładnie o 29,80 zł. Ponadto renciści z orzeczeniem o całkowitej niezdolności do pracy, którym przyznano emeryturę z urzędu, otrzymają wyrównanie do emerytury.

http://kadry.infor.pl/wiadomosci/774547,O-ile-wzrosna-emerytury-i-renty-od-1-marca-2018-r.html

Jak zarabiają freelancerzy w Polsce?

Liczba freelancerów w Polsce rośnie z roku na rok. Wyniki badań przeprowadzonych w styczniu 2018 r. pokazują: ile zarabiają, jak długo pracują i na jak długi urlop mogą sobie pozwolić w ciągu całego roku.

http://kadry.infor.pl/wynagrodzenie/wysokosc-wynagrodzenia/775445,Zarobki-freelancera-w-2018-r.html


Data publikacji: 16.03.2018

Podobne artykuły

30.09.2021

Zmiany w kontrolach L4 przez ZUS

Od 2022 wejdą zmiany, które nadadzą większych uprawnień ZUS w zakresie kontroli i zbierania informacji na przykład na temat wykorzystania L4. Przeczytaj, jakie są różnice w prawie.

29.09.2021

Czy ZUS może odebrać świadczenie z odsetkami?

Przez najnowsze zmiany w prawie, istnieje ryzyko odebrania świadczenia wynikającego z zasiłku, już po czasie. W jakich sytuacjach może to mieć miejsce? Przeczytaj artykuł!

09.09.2021

Dokumentacja pracownicza i dokumentacja ZUS – jak długo pracodawca musi ją przechowywać

Czy wiesz jak długo, musisz przechowywać dokumentację pracowniczą i ZUS? Jak długo musisz archiwizować akta osobowe? I czy elektroniczna dokumentacja pracownicza będzie wystarczająca, aby zaoszczędzić miejsce i czas?...

02.09.2021

Kadry i płace

Dowiedz się, czym zajmuje się dział kadr i płac, jakie są zadania i obowiązki? Czy jest odpowiedzialny za motywację pracowników? Przeczytaj teraz!

Kontakt z naszymi specjalistami

Dyskusja

Skomentuj
Zamknij

Skontaktuj się z nami

Zapraszamy do kontaktu
Logowanie do Portalu pracowniczego

Od 25 maja 2018 r. wszystkie podmioty przetwarzające dane osobowe, zobowiązane są do stosowania Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Rozporządzenie ogólne o ochronie danych, zwane dalej: RODO). Ponieważ bezpieczeństwo Pani/Pana danych osobowych jest dla nas priorytetem, zaktualizowaliśmy nasze zapisy o ochronie danych osobowych w celu dostosowania ich do RODO, aby móc w pełni chronić prywatność naszych klientów, wykorzystywać ich dane wyłącznie we właściwy sposób oraz zapewnić im możliwość dalszego korzystania z naszych usług na takich samych zasadach jak dotychczas. Szczegółowe informacje na temat sposobu przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o prawach z tym związanych znajdzie Pani/Pan w naszej Polityce prywatności.

Zgadzam się