Obsługa kadr i płac

pixabay.com left right

Obsługa kadr i płac

Przy małej liczbie pracowników prowadzenie odpowiedniej dokumentacji nie nastręcza większych problemów. Jednakże wraz z rozwojem przedsiębiorstwa i zwiększeniem poziomu zatrudnienia, kwestie związane z obsługą kadr i płac są źródłem problemów u niejednego przedsiębiorcy. Dlatego coraz popularniejszym rozwiązaniem jest przekazywanie tego typu obowiązków zewnętrznym firmom, które specjalizują się w usługach związanych z działem HR.

Obsługa kadr i płac

Przy małej liczbie pracowników prowadzenie odpowiedniej dokumentacji nie nastręcza większych problemów. Jednakże wraz z rozwojem przedsiębiorstwa i zwiększeniem poziomu zatrudnienia, kwestie związane z obsługą kadr i płac są źródłem problemów u niejednego przedsiębiorcy. Dlatego coraz popularniejszym rozwiązaniem jest przekazywanie tego typu obowiązków zewnętrznym firmom, które specjalizują się w usługach związanych z działem HR.

Poznaj naszą ofertę

 

 

Kadry i Płace. Dlaczego warto dać sobie pomóc?

Wszyscy doskonale znamy maksymę “czas to pieniądz”. Prowadzenie rejestrów, zawierających informacje o stosunku pracy, liczbie nadgodzin i pracy w dni wolne oraz święta pochłania dużo czasu. Niewykwalifikowany pracownik zajmie się tym nieefektywnie, poświęcając na to zadanie za dużo czasu. Jednocześnie nie ma gwarancji, że wykona to zadanie dobrze. Mogą konieczne być poprawki, które kosztują kolejną porcję czasu. Istnieje też możliwość, że taki pracownik narazi firmę na kary finansowe z tytuły niedotrzymania terminów przy składaniu dokumentacji w różnego rodzaju urzędach. Mimo rozwoju technologii i oprogramowania ułatwiającego zapis tego typu danych, nadal wymagana jest osoba, które te dane wprowadzi i przetworzy. W małych i średnich przedsiębiorstwach często jest oddelegowana do tego osoba, która nie posiada wymaganych na tym stanowisku kompetencji. Wyszkolenie takiej osoby do poziomu, na którym jej praca będzie satysfakcjonująca i efektywna może potrwać miesiące. Nowoczesne przedsiębiorstwa nie mogą sobie pozwolić na takie opóźnienie. Przykładanie zbyt dużej uwagi na obsługę kadr i płac może spowodować zaniedbanie podstawowych celów gospodarczych przedsiębiorstwa i zaowocować problemami finansowymi.

Obsługa kadr i płac - outsourcing 

Tego wszystkiego można uniknąć w bardzo prosty sposób. Wystarczy dać sobie pomóc i zatrudnić zewnętrzny podmiot do obsługi kadr i płac. Rozwój firm prowadzących usługi HR nastąpił nie bez powodu. Wzrost zatrudnienia, a także komplikacja systemu podatkowego i częste zmiany w Kodeksie Pracy dostarczają polskim przedsiębiorcom wielu problemów. Działania biurowe w XXI wieku wymagają zespołu specjalistów, którego członkowie są specjalistami w wielu dziedzinach. Potrzebna jest wiedza z zakresu finansów oraz znajomość Prawa Pracy. Wszystko to powoduje, że zatrudnienie jednej osoby do zajmowania się kwestiami kadr i płac mija się z celem. Tylko zespół profesjonalistów może stanąć na wysokości zadania. Czy możesz sobie pozwolić na kilku pracowników i stworzyć własny dział HR? Nawet największe, międzynarodowe koncerny korzystają z usług firm zewnętrznych. Warto uczyć się od najlepszych.

Potrzebna pomoc w zakresie kadr i płac?

Firma payroll360 jest partnerem, który może pomóc Twojej firmie efektywnie działać! Specjalizujemy się w usługach HR. Zatrudniany przez nas zespół specjalistów, posiadający wieloletnie doświadczenie, pomoże Ci w sprawnym zarządzaniu płacami i kadrami w Twojej firmie. Jeśli przerasta Cię wypełnianie stosów dokumentów i formularzy, a kontakt ze wszelkiego rodzaju urzędami sprawia problemy, skontaktuj się z nami, a my znajdziemy odpowiednie rozwiązanie!

Outsourcing kadr i płac z payroll360

Bazując na długoletnim doświadczeniu, możemy zaoferować Ci kompleksowe usługi w zakresie obsługi kadrowo-płacowej. Przy współpracy z payroll360 zyskujesz spokój i bezpieczeństwo oraz obniżenie kosztów funkcjonowania własnej administracji. Dodatkowo zapewniamy dostęp do platformy online 24/7 i przejęcie obowiązków względem Urzędów. Sprawdź, który model współpracy jest najlepszy dla Ciebie!


Dowiedz się więcej!

 zadaj pytanie


Data publikacji: 05.05.2021

Podobne artykuły

27.10.2021

Kadry i płace w chmurze

Czy przeniesienie kadr i płac do chmury jest korzystne? Czy obniży koszty prowadzenia tego działu w firmie? Jakie korzyści i wady posiada to rozwiązanie? Dowiedz się więcej!

27.09.2021

Zakres obowiązków kadrowej

Czym zajmują się kadry? Jakie obowiązki ma kadrowa? Czego należy od niej oczekiwać? Za co jest odpowiedzialna? Na te pytania można znaleźć odpowiedzi w tym artykule.

06.09.2021

Kadry

Kadry to bardzo istotny obszar działania przedsiębiorstwa. Dowiedz się, dzięki czemu usprawnisz funkcjonowanie firmy. Czy warto inwestować w cyfryzację kadr i za co odpowiada kadrowa?

02.09.2021

Kadry i płace

Dowiedz się, czym zajmuje się dział kadr i płac, jakie są zadania i obowiązki? Czy jest odpowiedzialny za motywację pracowników? Przeczytaj teraz!

Kontakt z naszymi specjalistami

Dyskusja

Skomentuj
Zamknij

Skontaktuj się z nami

Zapraszamy do kontaktu
Logowanie do Portalu pracowniczego

Od 25 maja 2018 r. wszystkie podmioty przetwarzające dane osobowe, zobowiązane są do stosowania Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Rozporządzenie ogólne o ochronie danych, zwane dalej: RODO). Ponieważ bezpieczeństwo Pani/Pana danych osobowych jest dla nas priorytetem, zaktualizowaliśmy nasze zapisy o ochronie danych osobowych w celu dostosowania ich do RODO, aby móc w pełni chronić prywatność naszych klientów, wykorzystywać ich dane wyłącznie we właściwy sposób oraz zapewnić im możliwość dalszego korzystania z naszych usług na takich samych zasadach jak dotychczas. Szczegółowe informacje na temat sposobu przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o prawach z tym związanych znajdzie Pani/Pan w naszej Polityce prywatności.

Zgadzam się