Ustawienia dostępności
Zwiększ wysokość linii
Zwiększ odległość między literami
Wyłącz animacje
Większy kursor

Obsługa kadr i płac

pixabay.com

Obsługa kadr i płac

Przy małej liczbie pracowników prowadzenie odpowiedniej dokumentacji nie nastręcza większych problemów. Jednakże wraz z rozwojem przedsiębiorstwa i zwiększeniem poziomu zatrudnienia, kwestie związane z obsługą kadr i płac są źródłem problemów u niejednego przedsiębiorcy. Dlatego coraz popularniejszym rozwiązaniem jest przekazywanie tego typu obowiązków zewnętrznym firmom, które specjalizują się w usługach związanych z działem HR.

Poznaj naszą ofertę

 

 

Kadry i Płace. Dlaczego warto dać sobie pomóc?

Wszyscy doskonale znamy maksymę “czas to pieniądz”. Prowadzenie rejestrów, zawierających informacje o stosunku pracy, liczbie nadgodzin i pracy w dni wolne oraz święta pochłania dużo czasu. Niewykwalifikowany pracownik zajmie się tym nieefektywnie, poświęcając na to zadanie za dużo czasu. Jednocześnie nie ma gwarancji, że wykona to zadanie dobrze. Mogą konieczne być poprawki, które kosztują kolejną porcję czasu. Istnieje też możliwość, że taki pracownik narazi firmę na kary finansowe z tytuły niedotrzymania terminów przy składaniu dokumentacji w różnego rodzaju urzędach. Mimo rozwoju technologii i oprogramowania ułatwiającego zapis tego typu danych, nadal wymagana jest osoba, które te dane wprowadzi i przetworzy. W małych i średnich przedsiębiorstwach często jest oddelegowana do tego osoba, która nie posiada wymaganych na tym stanowisku kompetencji. Wyszkolenie takiej osoby do poziomu, na którym jej praca będzie satysfakcjonująca i efektywna może potrwać miesiące. Nowoczesne przedsiębiorstwa nie mogą sobie pozwolić na takie opóźnienie. Przykładanie zbyt dużej uwagi na obsługę kadr i płac może spowodować zaniedbanie podstawowych celów gospodarczych przedsiębiorstwa i zaowocować problemami finansowymi.

Obsługa kadr i płac - outsourcing 

Tego wszystkiego można uniknąć w bardzo prosty sposób. Wystarczy dać sobie pomóc i zatrudnić zewnętrzny podmiot do obsługi kadr i płac. Rozwój firm prowadzących usługi HR nastąpił nie bez powodu. Wzrost zatrudnienia, a także komplikacja systemu podatkowego i częste zmiany w Kodeksie Pracy dostarczają polskim przedsiębiorcom wielu problemów. Działania biurowe w XXI wieku wymagają zespołu specjalistów, którego członkowie są specjalistami w wielu dziedzinach. Potrzebna jest wiedza z zakresu finansów oraz znajomość Prawa Pracy. Wszystko to powoduje, że zatrudnienie jednej osoby do zajmowania się kwestiami kadr i płac mija się z celem. Tylko zespół profesjonalistów może stanąć na wysokości zadania. Czy możesz sobie pozwolić na kilku pracowników i stworzyć własny dział HR? Nawet największe, międzynarodowe koncerny korzystają z usług firm zewnętrznych. Warto uczyć się od najlepszych.

Potrzebna pomoc w zakresie kadr i płac?

Firma payroll360 jest partnerem, który może pomóc Twojej firmie efektywnie działać! Specjalizujemy się w usługach HR. Zatrudniany przez nas zespół specjalistów, posiadający wieloletnie doświadczenie, pomoże Ci w sprawnym zarządzaniu płacami i kadrami w Twojej firmie. Jeśli przerasta Cię wypełnianie stosów dokumentów i formularzy, a kontakt ze wszelkiego rodzaju urzędami sprawia problemy, skontaktuj się z nami, a my znajdziemy odpowiednie rozwiązanie!

Poznaj modele współpracy w zakresie obsługi kadrowo-płacowej. Oferujemy trzy zakresy współpracy: od interwencyjnego “payroll on-demand”, poprzez najbardziej popularny i kompleksowy “payroll on-line” oraz wyrafinowany “ payroll-on-site” z otwarciem biura na terenie zakładu pracy Klienta. Gwarantujemy jakość i bezpieczeństwo zgodne z normami ISO. Zapraszamy do współpracy !


Dowiedz się więcej!

 zadaj pytanie

Data publikacji 05.05.2021

Podobne w kategorii

Jakie zmiany zaplanowano dla pracowników w 2023 r.?

Powoli zbliżający się ku końcowi 2022 r. to czas, w którym coraz dokładniej przyglądamy się zmianom w przepisach zapowiadanym na rok następny. Mimo że wiele z ogłoszonych reform nadal pozostaje niepewnych, w 2023 r., co...

Kadry i płace w chmurze

Czy przeniesienie kadr i płac do chmury jest korzystne? Czy obniży koszty prowadzenia tego działu w firmie? Jakie korzyści i wady posiada to rozwiązanie? Dowiedz się więcej!

Zakres obowiązków kadrowej

Czym zajmują się kadry? Jakie obowiązki ma kadrowa? Czego należy od niej oczekiwać? Za co jest odpowiedzialna? Na te pytania można znaleźć odpowiedzi w tym artykule.

Kontakt z naszymi specjalistami

Dyskusja

Skomentuj
Poznaj ofertę payroll360 Logowanie do Portalu pracowniczego Zapraszamy do kontaktu