PESEL dla cudzoziemców na wniosek? Już od 1 czerwca.

{[description]} left right

PESEL dla cudzoziemców na wniosek? Już od 1 czerwca.

Od 1 czerwca w życie wchodzi zmiana do ustawy o zasadach ewidencji płatników oraz podatników dla których numerem identyfikacji jest PESEL. Co wprowadzą dokładnie nowe zapisy?

PESEL dla cudzoziemców na wniosek? Już od 1 czerwca.

Od 1 czerwca w życie wchodzi zmiana do ustawy o zasadach ewidencji płatników oraz podatników dla których numerem identyfikacji jest PESEL. Co wprowadzą dokładnie nowe zapisy?

Poznaj naszą ofertę

Dzięki zmianie w ustawie, obcokrajowcy mogą ubiegać się o nadanie im przez urząd gminy PESEL do m.in identyfikacji podatkowej.

Urząd skarbowy mając możliwość identyfikacji podatnika, będzie mógł mu udostępnić wygenerowane zeznanie podatkowe. Dzięki temu obcokrajowcy łatwiej rozliczą się z urzędem skarbowym, gdyż otworzą się przed nimi nowe możliwości tj. możliwość składania deklaracji podatkowej przez usługę Twój e-PIT lub przez dedykowaną aplikację (e-Deklaracje). Ponadto oznacza to możliwość zwrotu nadpłaty podatku oraz skorzystania z ulg i odliczeń.

Co ważne podatnicy, którzy powinni identyfikować się przez PESEL, a którzy do dnia wejścia zmian w ustawie używali NIP, mają 30 dni na zmianę identyfikacji z NIP na PESEL.

Dzięki wprowadzonym zmianom, płatnicy będą mogli również wskazać identyfikator podatkowy swoich pracowników (cudzoziemców), którym zostanie nadany PESEL.

Outsourcing zatrudnienia z payroll360

Zmieniający się rynek pracy, wymusza na przedsiębiorcach elastyczne podejście do kwestii zatrudnienia. Sprawdź ofertę payroll360 - dobierzemy do twoich potrzeb najbardziej odpowiednią formę outsourcingu zatrudnienia, co pozwoli Ci efektywnie realizować swoje cele.


Dowiedz się więcej!


Data publikacji: 27.05.2021

Podobne artykuły

02.09.2021

Kadry i płace

Dowiedz się, czym zajmuje się dział kadr i płac, jakie są zadania i obowiązki? Czy jest odpowiedzialny za motywację pracowników? Przeczytaj teraz!

02.04.2021

PUE ZUS 9 nowych formularzy od 27 marca 2021 r.

Na Platformie Usług Elektronicznych ZUS od 27 marca 2021 roku wprowadził zmiany we wnioskach.

27.01.2021

Wyliczanie wynagrodzenia (obliczanie wynagrodzenia)

Wynagrodzenie brutto różni się zasadniczo od wynagrodzenia, które pracownik otrzymuje na konto. Różnice te wynikają przede wszystkim z obowiązkowych obciążeń, jakimi są składki ZUS oraz podatek dochodowy. Dodatkowo...

Kontakt z naszymi specjalistami

Dyskusja

Skomentuj
Zamknij

Skontaktuj się z nami

Zapraszamy do kontaktu
Logowanie do Portalu pracowniczego

Od 25 maja 2018 r. wszystkie podmioty przetwarzające dane osobowe, zobowiązane są do stosowania Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Rozporządzenie ogólne o ochronie danych, zwane dalej: RODO). Ponieważ bezpieczeństwo Pani/Pana danych osobowych jest dla nas priorytetem, zaktualizowaliśmy nasze zapisy o ochronie danych osobowych w celu dostosowania ich do RODO, aby móc w pełni chronić prywatność naszych klientów, wykorzystywać ich dane wyłącznie we właściwy sposób oraz zapewnić im możliwość dalszego korzystania z naszych usług na takich samych zasadach jak dotychczas. Szczegółowe informacje na temat sposobu przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o prawach z tym związanych znajdzie Pani/Pan w naszej Polityce prywatności.

Zgadzam się