Ustawienia dostępności
Zwiększ wysokość linii
Zwiększ odległość między literami
Wyłącz animacje
Większy kursor

Usługi kadrowo - płacowe

pixabay.com

Usługi kadrowo - płacowe

Od kilku lat zaobserwować można zmiany zachodzące w sposobie myślenia właścicieli, szefów i menadżerów rodzimych firm na temat zarządzania kadrami i płacami. Wzory działań czerpane są od naszych zachodnich sąsiadów, którzy dzięki korzystnej sytuacji politycznej mogli wprowadzać i testować nowe rozwiązania już wiele lat temu. Dziś śmiało można stwierdzić, że dbałość o jakość usług kadrowo-płacowych nie jest tylko kilku sezonowym trendem, ale tendencją, która rozwija się na coraz większą skalę. Staje się ona nieodłącznym elementem w świadomym i skutecznym zarządzaniu firmą. Ale czy wiesz jakie są podstawowe i najważniejsze elementy tych usług oraz jakie dodatkowe usługi będą korzystne w przypadku Twojej firmy?

Poznaj naszą ofertę

 

Istnieje podstawowy zakres działań na których powinien opierać się sprawny system zarządzania kadrami i płacami. Pamiętaj jednak, że jest to jedynie minimum, do którego dodać trzeba szereg innych usług w zależności od wielkości i specyfiki przedsiębiorstwa. Choć, jako szef czy menadżer firmy znasz wszystkie jej potrzeby i problemy, to możesz mieć problem z ustaleniem, co będzie najważniejsze i na co musisz zwrócić największą uwagę w kwestii kadr i płac.

Podstawowy zakres usług kadrowo-płacowych

Niezależnie od tego czy zarządzasz małą, średnią, czy dużą firmą najważniejsze powinno być dla Ciebie to, czy wszystkie usługi kadrowo-płacowe w Twojej firmie wykonywane są w sposób zgodny z obowiązującym prawem, które w obecnych warunkach często ulega zmianom. Jeżeli podczas rozliczeń i składania dokumentacji w urzędach Twoja firma często napotyka na problemy, a dokumentu zwracane są w celu naniesienia poprawek, to warto zastanowić się nad jakością obsługi prawnej firmy.   

Kolejną istotną kwestią, na która musisz wrócić uwagę jest szereg usług związanych z wyliczaniem wynagrodzeń i ewidencją urlopów, zwolnień lekarskich. Ważną sprawą jest również przygotowanie plików przelewowych zarówno dla pracowników, jak i urzędów, a także przejęcie  odpowiedzialności przed ZUS, US, PFRON i co za tym idzie długofalowe wykonywanie zadań związanych z rozliczaniem PIT, naliczaniem składek i sporządzaniem deklaracji (ZUS, GUS, US).

Jeżeli chodzi o usługi kadrowe podstawą jest prowadzenie szerokiej dokumentacji związanej z zatrudnieniem pracownika (umowy o pracę, umowy cywilne), kontrolowanie terminów ważności szkoleń BHP, a także badań lekarskich i pozostałych uprawnień.

 

 

Nowoczesne technologie usprawnią działanie kadr i płac 

W związku z szybkim rozwojem technologii również sposób, w jaki prowadzone są działania w zakresie obsługi kadrowo-płacowej, zmienił się na przestrzeni ostatnich lat. Coraz popularniejsze stają się aplikacje pomagające w usprawnianiu pracy systemu kadr i płac, które są korzystne zarówno z perspektywy właściciela firmy, jak i pracownika. Zapewniają one m.in. :

  • możliwość składania wniosków (np. o urlop) online
  • prowadzenie ewidencji godzin pracy i grafiku online
  • dostęp pracowników do indywidualnych danych osobowych oraz raportów
  • rozliczenie czasu pracy pod koniec każdego okresu rozliczeniowego

Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne i pomaga zaoszczędzić czas oraz przyśpieszyć działania usług kadrowo- płacowych, a jednocześnie, dzięki stałej ewidencji dokumentacji, uniknąć nieporozumień wynikających z obiegu dokumentów w firmie.

Które działania są istotne dla Twojej firmy?

Szerokie spektrum mozliwości obejmujące usługi kadrowo-płacowe może sprawić problem w doborze odpowiednich działań dla Twojej firmy, nawet wtedy gdy dobrze znasz jej słabe i mocne strony. Metoda prób i błędów w tym wypadku na pewno się nie sprawdzi, od początku trzeba ustalić konkretną taktykę, którą z czasem można modyfikować, w zależności od tego w jakim kierunku firma będzie chciała podążać. Jeżeli chcesz wiedzieć, co będzie najistotniejsze dla Twojej firmy możesz skontaktować się z ekspertami, którzy pomogą Ci w ustaleniu  właściwego kierunku działania.

Specjaliści, tacy jak w payroll360 dzięki wieloletniemu doświadczeniu pomogą w ustaleniu planu działania, dostosowanego do Twojej firmy, zgodnego z  bieżącymi zmianami w prawie pracy oraz przy wykorzystaniu najnowocześniejszych i sprawdzonych metod stosowanych w branży usług kadrowo- płacowych na całym świecie.   

Bazując na długoletnim doświadczeniu, możemy zaoferować Ci kompleksowe usługi w zakresie obsługi kadrowo-płacowej. Przy współpracy z payroll360 zyskujesz spokój i bezpieczeństwo oraz obniżenie kosztów funkcjonowania własnej administracji. Dodatkowo zapewniamy dostęp do platformy online 24/7 i przejęcie obowiązków względem Urzędów. Sprawdź, który model współpracy jest najlepszy dla Ciebie!


Dowiedz się więcej!

 

Zadaj pytanie

Data publikacji 18.12.2015

Podobne w kategorii

Kadry

Kadry to bardzo istotny obszar działania przedsiębiorstwa. Dowiedz się, dzięki czemu usprawnisz funkcjonowanie firmy. Czy warto inwestować w cyfryzację kadr i za co odpowiada kadrowa?

pixabay.com

Akta osobowe - w jaki sposób należy je prowadzić?

Każda firma zatrudniająca pracowników prowadzi ich akta osobowe. Wydaje się, że wymóg ten nie powinien sprawiać pracodawcom większych problemów, jednak w niektórych wypadkach może się to okazać dość kłopotliwe. Jak...

pixabay.com

Kadry i płace

Jeśli jesteś właścicielem firmy i masz poczucie, że na Twojej głowie spoczywa wiele obowiązków związanych z “papierkową robotą”, a w związku z często zmieniającym się Prawem Pracy i rozporządzeniami ZUS masz obawy czy...

pixabay.com

Prowadzenie kadr i płac

W Polsce następuje zmiana w postrzeganiu biznesu. Zmieniają się także sposoby zarządzania firmą, a polscy przedsiębiorcy czerpią garściami z doświadczeń innych państw. Pojawienie się na polskim rynku zagranicznych firm...

Kontakt z naszymi specjalistami

Dyskusja

Skomentuj
Poznaj ofertę payroll360 Logowanie do Portalu pracowniczego Zapraszamy do kontaktu