Zmiany na PUE od 26 czerwca 2021 r.

{[description]} left right

Zmiany na PUE od 26 czerwca 2021 r.

Od 26 czerwca wprowadzono zmiany w działaniu Platformy Usług Elektronicznych ZUS. Dodano kilka wygodnych opcji zarówno dla płatnika, jak i ubezpieczonego.

Zmiany na PUE od 26 czerwca 2021 r.

Od 26 czerwca wprowadzono zmiany w działaniu Platformy Usług Elektronicznych ZUS. Dodano kilka wygodnych opcji zarówno dla płatnika, jak i ubezpieczonego.

Poznaj naszą ofertę

Zmiana we wpisach o okresach kwarantanny

Po pierwsze zmieniona została tabela prezentująca wpisy o okresach kwarantanny lub izolacji domowej. W obu przypadkach dodano do niej dodatkową kolumnę „data ostatniej aktualizacji”, dzięki której wiemy, kiedy ostatni raz został zmieniony dany rekord.

Oprócz tego Zakład Ubezpieczeń Społecznych udostępnił płatnikom i ubezpieczonym możliwość ustawienia subskrypcji o pojawieniu się nowych zdarzeń dotyczących kwarantanny. Możemy teraz otrzymywać informacje o zmianie statusu e-mailem lub SMS-em.

Dodatkowo w przypadku płatników, ZUS udostępnił możliwość tworzenia cyklicznych raportów dotyczących kwarantanny lub izolacji domowej.

Status kwarantanny / izolacji w PUE ZUS

Aby zobaczyć, jaki jest status kwarantanny/izolacji domowej ubezpieczonej osoby, wystarczy zalogować się na swoje konto na PUE ZUS, przejść do zakładki „Płatnik” i z bocznego menu wybrać „Kwarantanna, izolacja domowa”. W ten sposób będziemy mieli dostęp do wszelkich informacji.

W przypadku, gdy chcemy włączyć powiadomienia SMS lub e-mail dotyczące kwarantanny i izolacji domowej, należy wybrać zakładkę „Ustawienia”, a następnie „Ustawienia subskrypcji”. Z tego ekranu możemy zarządzać subskrypcjami. Możemy wybrać raporty o każdym wydarzeniu lub raport zbiorczy przygotowywany raz na dobę.


Data publikacji: 15.07.2021

Podobne artykuły

29.09.2021

Czy ZUS może odebrać świadczenie z odsetkami?

Przez najnowsze zmiany w prawie, istnieje ryzyko odebrania świadczenia wynikającego z zasiłku, już po czasie. W jakich sytuacjach może to mieć miejsce? Przeczytaj artykuł!

02.09.2021

Kadry i płace

Dowiedz się, czym zajmuje się dział kadr i płac, jakie są zadania i obowiązki? Czy jest odpowiedzialny za motywację pracowników? Przeczytaj teraz!

24.08.2021

Zmiany w ustawie dotyczącej ubezpieczeń

Dowiedz się jakie zmiany czekają nas od stycznia 2022 w kwestii ubezpieczeń! Jakie zasiłki zostaną skrócone, jak będzie wyglądać wypłata emerytury i renty i czy możesz na tym stracić?

18.08.2021

Elektroniczne potwierdzenia na PUE ZUS dla świadczeniobiorców

Od 31 lipca zmiany w generowaniu potwierdzenia na portalu PUE ZUS dla świadczeniobiorców. Dowiedz się więcej!

Kontakt z naszymi specjalistami

Dyskusja

Skomentuj
Zamknij

Skontaktuj się z nami

Zapraszamy do kontaktu
Logowanie do Portalu pracowniczego

Od 25 maja 2018 r. wszystkie podmioty przetwarzające dane osobowe, zobowiązane są do stosowania Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Rozporządzenie ogólne o ochronie danych, zwane dalej: RODO). Ponieważ bezpieczeństwo Pani/Pana danych osobowych jest dla nas priorytetem, zaktualizowaliśmy nasze zapisy o ochronie danych osobowych w celu dostosowania ich do RODO, aby móc w pełni chronić prywatność naszych klientów, wykorzystywać ich dane wyłącznie we właściwy sposób oraz zapewnić im możliwość dalszego korzystania z naszych usług na takich samych zasadach jak dotychczas. Szczegółowe informacje na temat sposobu przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o prawach z tym związanych znajdzie Pani/Pan w naszej Polityce prywatności.

Zgadzam się