Ustawienia dostępności
Zwiększ wysokość linii
Zwiększ odległość między literami
Wyłącz animacje
Większy kursor

Zmiany na PUE od 26 czerwca 2021 r.

Zmiany na PUE od 26 czerwca 2021 r.

Zmiany na PUE od 26 czerwca 2021 r.

Od 26 czerwca wprowadzono zmiany w działaniu Platformy Usług Elektronicznych ZUS. Dodano kilka wygodnych opcji zarówno dla płatnika, jak i ubezpieczonego.

Poznaj naszą ofertę

Zmiana we wpisach o okresach kwarantanny

Po pierwsze zmieniona została tabela prezentująca wpisy o okresach kwarantanny lub izolacji domowej. W obu przypadkach dodano do niej dodatkową kolumnę „data ostatniej aktualizacji”, dzięki której wiemy, kiedy ostatni raz został zmieniony dany rekord.

Oprócz tego Zakład Ubezpieczeń Społecznych udostępnił płatnikom i ubezpieczonym możliwość ustawienia subskrypcji o pojawieniu się nowych zdarzeń dotyczących kwarantanny. Możemy teraz otrzymywać informacje o zmianie statusu e-mailem lub SMS-em.

Dodatkowo w przypadku płatników, ZUS udostępnił możliwość tworzenia cyklicznych raportów dotyczących kwarantanny lub izolacji domowej.

Status kwarantanny / izolacji w PUE ZUS

Aby zobaczyć, jaki jest status kwarantanny/izolacji domowej ubezpieczonej osoby, wystarczy zalogować się na swoje konto na PUE ZUS, przejść do zakładki „Płatnik” i z bocznego menu wybrać „Kwarantanna, izolacja domowa”. W ten sposób będziemy mieli dostęp do wszelkich informacji.

W przypadku, gdy chcemy włączyć powiadomienia SMS lub e-mail dotyczące kwarantanny i izolacji domowej, należy wybrać zakładkę „Ustawienia”, a następnie „Ustawienia subskrypcji”. Z tego ekranu możemy zarządzać subskrypcjami. Możemy wybrać raporty o każdym wydarzeniu lub raport zbiorczy przygotowywany raz na dobę.

Data publikacji 15.07.2021

Podobne w kategorii

Nowe terminy opłacania składek do ZUS w 2022 r.

Nowe zasady wyliczania składki zdrowotnej pociągnęły za sobą również inne, ważne dla płatników zmiany. Dotyczą one w szczególności nowych terminów opłacania składek, obowiązku comiesięcznego przekazywania dokumentów...

Kontakt z naszymi specjalistami

Dyskusja

Skomentuj
Poznaj ofertę payroll360 Logowanie do Portalu pracowniczego Zapraszamy do kontaktu