Zmiany na rynku pracy, Emeryci 500 plus , Wypadki przy pracy, Wsparcie dla opiekunów osób niepełnosprawnych, Minimalne wynagrodzenie - lipcowy przegląd newsów

Pexels left right

Zmiany na rynku pracy, Emeryci 500 plus , Wypadki przy pracy, Wsparcie dla opiekunów osób niepełnosprawnych, Minimalne wynagrodzenie - lipcowy przegląd newsów

Zmiany na rynku pracy, Emeryci 500 plus , Wypadki przy pracy, Wsparcie dla opiekunów osób niepełnosprawnych, Minimalne wynagrodzenie - lipcowy przegląd newsów

31.07.2017

Zmiany na rynku pracy w 2018 roku

Istnieją prognozy mówiące o tym, że w 2018 roku bezrobocie może spaść poniżej 6%. Taka sytuacja w znaczący sposób mogłaby utrudnić pracodawcom zapełnianie wolnych wakatów. Wydaje się więc, że już teraz pracodawcy powinni wprowadzić modyfikacje w prowadzonej przez siebie polityce kadrowej i zwiększyć wynagrodzenia, aby stać się atrakcyjnym  dla potencjalnego pracownika.

http://kadry.infor.pl/wiadomosci/760447,Prognozy-na-rynku-pracy-w-2018-r.html

Emeryci otrzymają 500 plus

Nowy program przygotowany przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ma wejść w życie w 2018 roku. Przewiduje on wsparcie finansowe dla emerytów, którzy otrzymują najniższe świadczenia emerytalne.

http://kadry.infor.pl/wiadomosci/760444,500-plus-dla-emerytow-w-2018-roku.html

Wypadki przy pracy- w I kwartale 2017 roku liczba poszkodowanych wyniosła 16807

Znaczna część wypadków przy pracy, bo jak podaje GUS ponad 60%, jest wynikiem niewłaściwego zachowania pracownika w trakcie wykonywanych przez siebie obowiązków. Pracownik podejmujący zatrudnienie powinien się upewnić, że został zgłoszony do ubezpieczeń w ZUS, aby w razie wypadku otrzymać przysługujące mu świadczenia.

http://kadry.infor.pl/wiadomosci/760162,Wypadki-przy-pracy-w-I-kwartale-2017-r-jakie-swiadczenia-dla-osob-poszkodowanych.html

Większe wsparcie dla opiekunów osób niepełnosprawnych

Od 2017 roku rodzice, którzy sprawują opiekę nad dwoma niepełnosprawnymi dziećmi mogą otrzymać świadczenie pielęgnacyjne z tytułu zakończenia aktywności zawodowej. Ponadto, pojawił się również postulat skierowany do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej dotyczący zniesienia dysproporcji w wysokości świadczeń dla opiekunów osób niepełnosprawnych od dzieciństwa i opiekunów dorosłych osób niepełnosprawnych.

http://kadry.infor.pl/wiadomosci/759918,Zmiany-w-swiadczeniach-dla-opiekunow-osob-niepelnosprawnych.html

Minimalne wynagrodzenie w 2018 roku

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zaproponowało minimalne wynagrodzenie za pracę w wysokości  2100zł i 13,70zł jako minimalną stawkę godzinową dla poszczególnych umów cywilnoprawnych. Do 15 września ma się pojawić stosowne rozporządzenie w tej sprawie.

http://kadry.infor.pl/wiadomosci/760616,Minimalne-wynagrodzenie-i-stawka-godzinowa-w-2018-roku.html

Kontakt z naszymi specjalistami

Dyskusja

Skomentuj
Zamknij

Skontaktuj się z nami

Zapraszamy do kontaktu
Logowanie do Portalu pracowniczego

Od 25 maja 2018 r. wszystkie podmioty przetwarzające dane osobowe, zobowiązane są do stosowania Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Rozporządzenie ogólne o ochronie danych, zwane dalej: RODO). Ponieważ bezpieczeństwo Pani/Pana danych osobowych jest dla nas priorytetem, zaktualizowaliśmy nasze zapisy o ochronie danych osobowych w celu dostosowania ich do RODO, aby móc w pełni chronić prywatność naszych klientów, wykorzystywać ich dane wyłącznie we właściwy sposób oraz zapewnić im możliwość dalszego korzystania z naszych usług na takich samych zasadach jak dotychczas. Szczegółowe informacje na temat sposobu przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o prawach z tym związanych znajdzie Pani/Pan w naszej Polityce prywatności.

Zgadzam się