Administracja kadr i płac

pixabay.com left right

Administracja kadr i płac

W Polsce następuje zmiana w postrzeganiu biznesu. Zmieniają się także sposoby zarządzania firmą, a polscy przedsiębiorcy czerpią garściami z doświadczeń innych państw. Pojawienie się na polskim rynku zagranicznych firm i koncernów przyspiesza proces ewolucji na naszym rodzimym podwórku biznesowym. Jednym z elementów, który przechodzi znaczące zmiany w ciągu ostatnich kilku lat jest administracja kadr i płac. Rozwiązania HR i outsourcing usług weszły już na stałe do naszego biznesu i będą zyskiwać na popularności.

Administracja kadr i płac

W Polsce następuje zmiana w postrzeganiu biznesu. Zmieniają się także sposoby zarządzania firmą, a polscy przedsiębiorcy czerpią garściami z doświadczeń innych państw. Pojawienie się na polskim rynku zagranicznych firm i koncernów przyspiesza proces ewolucji na naszym rodzimym podwórku biznesowym. Jednym z elementów, który przechodzi znaczące zmiany w ciągu ostatnich kilku lat jest administracja kadr i płac. Rozwiązania HR i outsourcing usług weszły już na stałe do naszego biznesu i będą zyskiwać na popularności.

Poznaj naszą ofertę

 

Znaczenie działu HR

W dobie skomplikowanych zasad systemu podatkowego i rozliczeń rośnie popyt na usługi z działu HR. Zapotrzebowanie na tego typu usługi zgłaszają w szczególności średniej wielkości przedsiębiorstwa. Wiąże się to z minimalizacją kosztów. Do efektywnie prowadzonej polityki personalnej potrzeba wykwalifikowanych specjalistów zajmujących się tym na co dzień. Średniej wielkości firmy często nie posiadają środków, które umożliwiłyby im uruchomienie osobnego i profesjonalnego działu HR. W takim wypadku próbują we własnym zakresie zajmować się rekrutacją oraz rozliczeniami, delegując do tych zadań pracowników posiadających na co dzień inne obowiązki. Odbija się to negatywnie na jakości realizowanych przez te osoby działań. Większe przedsiębiorstwa, mimo środków na funkcjonowanie działu HR, coraz częściej zlecają zadania zewnętrznym podmiotom.

Co to jest HR?

Pojęcie HR (ang. human resources) można rozumieć jako kompleksową obsługę spraw pracowniczych i ich płac. W zakres tych działań wchodzi rekrutacja, szkolenie oraz ewentualne zwalnianie pracowników. Ponadto działy HR przejmują zarządzanie w kwestiach finansowych. Zajmują się tworzeniem i podpisywaniem umów o pracę, rozliczaniem pracowników z urzędami takimi jak ZUS, US, GUS i PFRON oraz administrowaniem urlopami i zasiłkami. Nie bez znaczenia jest także zarządzanie szkoleniami BHP.

 

 

Zarządzanie kadrami i płacami

Przedsiębiorstwa zajmujące się administracją kadr i płac zatrudniają specjalistów z wymaganych dziedzin, którzy mają swoje stałe obowiązki. Przekłada się to na efektywność i jakość świadczonych usług. Zarządzanie kadrami i płacami przez specjalizujące się w tym firmy obniża koszty stałe przedsiębiorstwa. Daje także możliwość zrezygnowania ze świadczonych usług w przypadku niezadowolenia z działań prowadzonych przez firmę outsourcingową. Możliwość rezygnacji skłania firmy outsourcingowe do jak najlepszej administracji kadrami w celu zatrzymania przy sobie klienta. Jakość realizowanych zadań rośnie, ponieważ wewnętrzne oddziały HR w firmie nie koniecznie muszą być rozliczane ze swojej efektywności tak jak jest w przypadku podmiotów zewnętrznych.

Potrzebna pomoc?

Jeśli potrzebujesz fachowej pomocy przy administracji kadr i płac to znalazłeś się we właściwym miejscu - payroll360. Specjalizujemy się w tego typu usługach. Zatrudniany przez nas zespół specjalistów, posiadający wieloletnie doświadczenie, pomoże Ci w sprawnym zarządzaniu Twoją firmą. Jeśli nie lubisz wypełniać setek dokumentów i formularzy, a kontakt ze wszelkiego rodzaju urzędami przyprawia Cię o zawrót głowy, skontaktuj się z nami, a my znajdziemy odpowiednie rozwiązanie!

Decydując się na usługi outsourcingu kadr i płac payroll360 jesteś pod opieką dedykowanych doradców działu Kadry i Płace. Specjaliści współpracują z Twoją organizacją zdalnie lub stacjonarnie - zależnie od wybranego pakietu. Obsługę realizujemy za pomocą nowoczesnych narzędzi IT, dopasowanych do Twoich potrzeb. Skontaktuj się z nami i sprawdź!


Dowiedz się więcej!

 

zadaj pytanie


Data publikacji: 18.12.2015

Podobne artykuły

27.10.2021

Kadry i płace w chmurze

Czy przeniesienie kadr i płac do chmury jest korzystne? Czy obniży koszty prowadzenia tego działu w firmie? Jakie korzyści i wady posiada to rozwiązanie? Dowiedz się więcej!

27.09.2021

Zakres obowiązków kadrowej

Czym zajmują się kadry? Jakie obowiązki ma kadrowa? Czego należy od niej oczekiwać? Za co jest odpowiedzialna? Na te pytania można znaleźć odpowiedzi w tym artykule.

06.09.2021

Kadry

Kadry to bardzo istotny obszar działania przedsiębiorstwa. Dowiedz się, dzięki czemu usprawnisz funkcjonowanie firmy. Czy warto inwestować w cyfryzację kadr i za co odpowiada kadrowa?

02.09.2021

Kadry i płace

Dowiedz się, czym zajmuje się dział kadr i płac, jakie są zadania i obowiązki? Czy jest odpowiedzialny za motywację pracowników? Przeczytaj teraz!

Kontakt z naszymi specjalistami

Dyskusja

Skomentuj
Zamknij

Skontaktuj się z nami

Zapraszamy do kontaktu
Logowanie do Portalu pracowniczego

Od 25 maja 2018 r. wszystkie podmioty przetwarzające dane osobowe, zobowiązane są do stosowania Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Rozporządzenie ogólne o ochronie danych, zwane dalej: RODO). Ponieważ bezpieczeństwo Pani/Pana danych osobowych jest dla nas priorytetem, zaktualizowaliśmy nasze zapisy o ochronie danych osobowych w celu dostosowania ich do RODO, aby móc w pełni chronić prywatność naszych klientów, wykorzystywać ich dane wyłącznie we właściwy sposób oraz zapewnić im możliwość dalszego korzystania z naszych usług na takich samych zasadach jak dotychczas. Szczegółowe informacje na temat sposobu przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o prawach z tym związanych znajdzie Pani/Pan w naszej Polityce prywatności.

Zgadzam się