Ustawienia dostępności
Zwiększ wysokość linii
Zwiększ odległość między literami
Wyłącz animacje
Większy kursor

Jakie korzyści gwarantuje pracownikom outsourcing kadr i płac?

Jakie korzyści gwarantuje pracownikom outsourcing kadr i płac?

Jakie korzyści gwarantuje pracownikom outsourcing kadr i płac?

Dużo mówi się o zaletach outsourcingu kadr i płac z punktu widzenia pracodawców. Korzystanie z usług zewnętrznego zespołu specjalistów nie pozostaje jednak obojętne również dla samych pracowników. W dobie licznych zmian w przepisach, stanowiących nie lada wyzwanie dla księgowych i działów HR w firmach, outsourcing okazuje się nowoczesnym rozwiązaniem, pozwalającym na lepszą organizację pracy oraz wydajniejszą obsługę zatrudnionych poprzez digitalizację i automatyzację zarządzania sprawami administracyjnymi. Z korzyści związanych ze sprawniejszą obsługą czerpią w praktyce zarówno pracownicy, jak i ich przełożeni.

Poznaj naszą ofertę

Profesjonalna, kompleksowa i stała obsługa kadrowo-płacowa to obecnie priorytet większości polskich przedsiębiorstw. Z tego też względu z coraz to większym, regularnie rosnącym zainteresowaniem pracodawcy spoglądają dzisiaj na usługę outsourcingu. Wsparcie zewnętrznych ekspertów pozwala im skupić się na podstawowej działalności swojego przedsiębiorstwa i realizacji jego głównych celów, przy jednoczesnym zachowaniu najwyższej jakości administracji kadrowej i płacowej. Outsourcing skutecznie radzi sobie przede wszystkim z problemem nieprawidłowego naliczania wynagrodzeń oraz opóźnieniami w wypłacie pensji. To jednak tylko jedne z wielu korzyści, jakie gwarantuje pracownikom.

Jakie rozwiązania dla pracowników oferuje outsourcing kadr i płac?

Firmy outsourcingowe otaczają swoich klientów kompleksową opieką. Gwarantują nie tylko stały dostęp do specjalistycznej, regularnie aktualizowanej wiedzy, ale i wielu nowoczesnych narzędzi. W przypadku payroll360 jest to system ERP enova365, czyli zaawansowane i rozbudowane oprogramowanie pozwalające na zarządzanie, cyfryzację oraz automatyzację procesów przedsiębiorstwa. Jedną z najważniejszych zalet stosowanych przez nas technologii stanowi to, że łączą one całą firmę, umożliwiając sprawny kontakt na linii pracownik – pracodawca – dział kadr.  Staje się to możliwe za sprawą dedykowanych pulpitów, w tym Pulpitu Pracownika, będącego funkcjonalnym narzędziem do samoobsługi pracowniczej.

Pulpit Pracownika gwarantuje zatrudnionym:

  • stały dostęp 24/7 do swoich danych z dowolnego miejsca i w czasie rzeczywistym

Przez stały dostęp do danych należy rozumieć nie tylko dane osobowe pracownika, ale i ewidencję nieobecności i czasu pracy, statystyki urlopowe, warunki zatrudnienia, czy informacje o wynagrodzeniu. Dzięki temu pracownicy pozostają lepiej doinformowani i nie muszą tym samym angażować uwagi administracji firmy.

  • możliwość sprawdzania limitu urlopowego oraz planowania i zdalnego wnioskowania o urlop

Tak złożone wnioski urlopowe są następnie przekazywane w obiegu dokumentów do pracodawcy, który za pośrednictwem swojego Pulpitu Kierownika może je szybko zatwierdzić. Proces planowania, wnioskowania o urlop oraz jego akceptowania zostały w tym przypadku znacznie uproszczone, co skraca również czas potrzebny na załatwienie sprawy.

  • możliwość wnioskowania o nadgodziny, delegacje, szkolenia, czy aktualizację danych kadrowych, takich jak dane osobowe i podatkowe

Podobnie jak w przypadku urlopów, składane elektronicznie wnioski pracownicze trafiają bezpośrednio do kierownika lub działu kadr i płac. Nie wymaga to osobistego stawiennictwa, czy też dodatkowego angażowania specjalistów. Nie stwarza ponadto ryzyka zawieruszenia się dokumentów, ponieważ przez cały czas pozostają one w systemie.

  • kontrolę nad ważnością badań lekarskich i szkoleń BHP

Pulpit Pracownika pozwala zatrudnionym w każdej chwili sprawdzać ważność badań lekarskich, szkoleń BHP oraz innych istotnych dokumentów, takich jak umowa o pracę na czas określony. Dzięki temu nie muszą oni obawiać się przegapienia upływu ważnych terminów. 

Panel pracownika - zobacz!

Co outsourcing kadr i płac oznacza dla pracowników?

Zaawansowana cyfryzacja w połączeniu z nowoczesnymi systemami zapewnia w tym przypadku obustronne korzyści – zarówno dla samych zatrudnionych, jak również ich przełożonych. Elektroniczny dostęp pracowników do własnych dokumentów kadrowo-płacowych przyspiesza w szczególności przepływ informacji, pozwala zautomatyzować obsługę spraw administracyjnych oraz poprawić efektywność operacyjną. Gwarantuje sprawną i szybką obsługę zatrudnionych z dowolnego miejsca, bez potrzeby podejmowania dodatkowych działań, osobistego stawiennictwa u wewnętrznych kadrowych, czy też angażowania pozostałego personelu. Pracodawcy mogą z kolei w prostszy sposób zarządzać zasobami ludzkimi i lepiej organizować czas pracy.

Outsourcing usług kadrowo-płacowych to jednak nie tylko innowacyjne technologie, ale i grono zewnętrznych, doświadczonych w danej dziedzinie ekspertów, którzy otaczają firmę kompleksową opieką i wsparciem. Pracownicy są przez to obsługiwani przez bardziej wydajny zespół, a nie jak to często bywa, jedną kadrową, która może nie mieć czasu, aby poświęcić wystarczającą uwagę każdej indywidualnej sprawie. W parze z automatyzacją i digitalizacją procesów idzie także gwarancja ciągłości obsługi wszystkich pracowników bez względu na porę i okoliczności. Ma to szczególne znaczenie w odniesieniu do wspomnianego już prawidłowego naliczania wynagrodzeń oraz ich terminowej wypłaty.

Jesteś pracodawcą i chcesz dowiedzieć się więcej na temat usług outsourcingowych w payroll360

wyślij formularz ofertowy

Data publikacji 07.09.2022

Podobne w kategorii

Jakie zmiany zaplanowano dla pracowników w 2023 r.?

Powoli zbliżający się ku końcowi 2022 r. to czas, w którym coraz dokładniej przyglądamy się zmianom w przepisach zapowiadanym na rok następny. Mimo że wiele z ogłoszonych reform nadal pozostaje niepewnych, w 2023 r., co...

Wewnętrzny dział kadr i płac czy outsourcing?

Kadry i płace to obowiązkowy i jeden z najważniejszych działów niemal każdej firmy, dbający o zachowanie ciągłości obsługi wszystkich zatrudnianych w niej pracowników. Dzisiaj obsługa kadrowa i płacowa nie musi...

Kontakt z naszymi specjalistami

Poznaj ofertę payroll360 Logowanie do Portalu pracowniczego Zapraszamy do kontaktu