Ustawienia dostępności
Zwiększ wysokość linii
Zwiększ odległość między literami
Wyłącz animacje
Większy kursor

Outsourcing kadr i płac gwarancją bezpieczeństwa prawnego

Outsourcing kadr i płac gwarancją bezpieczeństwa prawnego

Outsourcing kadr i płac gwarancją bezpieczeństwa prawnego

Ogromna reforma systemu podatkowego zapoczątkowana w styczniu br. Polskim Ładem trwa nadal. I choć mogłoby się wydawać, że już bardzo powoli wszyscy zaczęliśmy się odnajdywać w nowej rzeczywistości, Rząd postanowił ponownie zaskoczyć przedsiębiorców, podatników, księgowych i biura rachunkowe nowymi rozwiązaniami. Zlikwidowanie dopiero co wprowadzonej ulgi dla klasy średniej, czy obniżenie stawki PIT z 17% na 12% to jedne z głównych zmian, które zgodnie z założeniami mają wejść w życie na początku lipca 2022 r.

Poznaj naszą ofertę

W ostatnim czasie wielu z nas odczuło niestabilność systemu podatkowego w Polsce. Stopień jego skomplikowania, zawiłości osiągnął bardzo wysoki poziom, podobnie jak niepokój i frustracja wszystkich podatników. Wprowadzone na początku br. przepisy dotknęły bowiem całe społeczeństwo. Polski Ład to jednak tylko jeden z czynników wpływających na obecną sytuację i panujące nastroje. Trwająca od lutego wojna na terytorium Ukrainy również nie pozostaje obojętna na naszą gospodarkę, system prawny i sposób funkcjonowania polskich przedsiębiorstw. Chcąc zadbać nie tylko o finanse swojej firmy, ale i status wszystkich zatrudnionych w niej pracowników oraz poczucie bezpieczeństwa prawnego, obywatele prowadzący własną działalność w jeszcze większym stopniu zaczęli interesować się zagadnieniami związanymi z obsługą kadrowo-płacową i podatkową. Pojawiło się także pytanie, czy pozostawiać sprawy rozliczeń pracowniczych w wewnętrznym dziale firmy, czy też oddelegować je zewnętrznym, wyspecjalizowanym jednostkom świadczącym usługi outsourcingu kadr i płac.

Dlaczego warto wybrać outsourcing kadr i płac ?

Usługa outsourcingu kadr i płac, określana również jako payroll, jest rozwiązaniem szczególnie rekomendowanym i opłacalnym dla średnich i większych firm, które zatrudniają minimum 50 pracowników. Nie oznacza to oczywiście, że nie mogą skorzystać z niej także mniejsi przedsiębiorcy. Na duże zainteresowanie usługą outsourcingu wpływają nie tylko względy ekonomiczne, ale i fakt, że tradycyjne Biura Rachunkowe, czy wewnętrzne działy Księgowości w większym stopniu koncentrują się na zagadnieniach podatkowych, a nie szeroko rozumianej, kompleksowej obsłudze kadrowo-płacowej. Decyzja o przekazaniu administracji kadrami i płacami na ręce zewnętrznej jednostki w każdym przypadku powinna zostać poprzedzona kalkulacją kosztów oraz analizą potencjalnych korzyści, jakie wynikają ze współpracy z wyspecjalizowanym podmiotem świadczącym usługi outsourcingu. W payroll360 przygotowaliśmy takie zestawienie, które pozwala wstępnie oszacować, o jakich korzyściach i oszczędnościach mowa. Dowiedz się więcej!

Nie sposób ukryć, że to właśnie kwestie finansowe oraz aspekty związane z bezpieczeństwa i zapewnieniem ciągłości obsługi w znacznym stopniu przesądzają o wyborze usługi outsourcingu kadr i płac. Sprawdź! Poza redukcją kosztów, dzięki oddelegowaniu tych obowiązków, przedsiębiorcy mogą również dogłębniej skoncentrować się na istocie i głównych celach działalności z jednoczesną gwarancją poprawności wyliczania wynagrodzeń i administrowania dokumentacją pracowniczą. W ramach świadczonych usług to na naszych specjalistach spoczywa obowiązek przestrzegania obecnie obowiązujących przepisów i systematycznego zapoznawania się ze wszystkimi zmianami wprowadzanymi w porządku prawnym. Klienci korzystający z usług payroll360 nie muszą ponadto obawiać się o integralność i poufność przekazywanych danych, ponieważ jako profesjonalna firma, zapewniamy najwyższe standardy bezpieczeństwa danych, certyfikowane przez renomowanych audytorów. Zobacz!

Outsourcing kadr i płac, czy biuro rachunkowe?

W powszechnym mniemaniu biura rachunkowe zajmują się całą sferą rozliczeń księgowych firm, w tym rozliczaniem i prowadzeniem kadr pracowników. W wypadku biur rachunkowych, które obsługują mniejsze działalności gospodarcze, jest to rzeczywiście zgodne z prawdą, natomiast zupełnie inaczej wygląda obsługa większych przedsiębiorstw, zatrudniających co najmniej kilkudziesięciu pracowników. Firmy takie wymagają już znacznie bardziej wyspecjalizowanej obsługi kadr i płac, której nie są w stanie zapewnić im biura rachunkowe, skupione głównie na rozliczeniach księgowych. Odpowiadając na takie zapotrzebowanie powstały firmy tj. payroll360, oferujące kompleksową i specjalistyczną obsługę tylko w obszarze kadrowo-płacowym. Poznaj nasze usługi! Mnogość przepisów, ich prawidłowe interpretacje oraz potrzeba ciągłego dostosowywania się do zmieniających się aktów prawnych powodują, że coraz powszechniejsza staje się usługa wyspecjalizowanego outsourcingu kadr i płac, który zapewnia komfort działania i bezpieczeństwo prawne firmom, które powierzyły sprawy kadrowo-płacowe specjalistom w tym zakresie.

Data publikacji 17.05.2022

Podobne w kategorii

Jakie zmiany zaplanowano dla pracowników w 2023 r.?

Powoli zbliżający się ku końcowi 2022 r. to czas, w którym coraz dokładniej przyglądamy się zmianom w przepisach zapowiadanym na rok następny. Mimo że wiele z ogłoszonych reform nadal pozostaje niepewnych, w 2023 r., co...

Kontakt z naszymi specjalistami

Poznaj ofertę payroll360 Logowanie do Portalu pracowniczego Zapraszamy do kontaktu