Akta osobowe, Bezrobocie, Małe firmy bez, ZUS, Wynagrodzenie na konto- listopadowy przegląd newsów

{[description]} left right

Akta osobowe, Bezrobocie, Małe firmy bez, ZUS, Wynagrodzenie na konto- listopadowy przegląd newsów

Akta osobowe, Bezrobocie, Małe firmy bez, ZUS, Wynagrodzenie na konto- listopadowy przegląd newsów

Zmiany w aktach osobowych

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że akta osobowe pracowników będą składały się z czterech części, a nie jak do tej pory z trzech. Rząd chce, aby dodatkowo znalazły się w nich dokumenty dotyczące czasu pracy. 

http://kadry.infor.pl/wiadomosci/767001,Duze-zmiany-w-aktach-osobowych.html

Bezrobocie nadal w dół

Stopa bezrobocia rejestrowanego w październiku wyniosła 6,6%, a więc nieustannie maleje, co jest równoznaczne ze spadkiem ilości osób pozostających bez zatrudnienia. Urzędy pracy obserwują wzrost liczby stanowisk, tylko w październiku br. zgłoszono 34,2 tys. ofert, a więc o 29,3% więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku.

http://kadry.infor.pl/wiadomosci/766171,Bezrobocie-w-pazdzierniku-2017-r.html

Małe firmy bez składek ZUS - czy to możliwe?

Być może już niebawem przedsiębiorcy, którzy będą rozpoczynać po raz pierwszy działalność gospodarczą otrzymają ulgę na start w postaci zwolnienia z obowiązku zgłoszenia się do ZUS i opłacania składek  na ubezpieczenie społeczne przez okres 6 miesięcy. Taką propozycję przedstawił Minister Rozwoju i Finansów. Przyszli właściciele firm z całą pewnością niecierpliwie czekają na dalsze rozstrzygnięcia w tej kwestii. 

https://www.kadry.abc.com.pl/artykuly/najmniejsze-firmy-bez-rejestracji-i-skladek-na-zus-,116581.html

Problem z udokumentowaniem zatrudnienia przed 1999 rokiem

Już pierwszego stycznia 2018 roku płatnicy składek ZUS będą mogli dokonać jednorazowego przelewu za wszystkie składki na swój nowy numer rachunku składkowego zamiast trzech lub czterech oddzielnie jak to było dotychczas.

http://kadry.infor.pl/wiadomosci/764087,Eskladka-w-ZUS-od-1-stycznia-2018-r.html

Wynagrodzenie na konto zamiast wypłaty gotówkowej 

Jak dotychczas obowiązuje zasada, że wynagrodzenie wypłaca się pracownikowi w gotówce, a jeśli preferuje on formę wypłaty bezgotówkowej jest zobligowany do złożenia stosownego oświadczenia. Rząd zaproponował zmianę tych zasad, tak aby przelew stanowił główne narzędzie do przekazywania pensji pracownikom. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że dzięki takiemu odwróceniu proporcji znacznie łatwiej można będzie monitorować szarą strefę. 

https://www.kadry.abc.com.pl/artykuly/rzad-za-wynagrodzeniem-na-konto-gotowka-tylko-na-wniosek-pracownika,116320.html

Kontakt z naszymi specjalistami

Zamknij

Skontaktuj się z nami

Zapraszamy do kontaktu
Logowanie do Portalu pracowniczego

Od 25 maja 2018 r. wszystkie podmioty przetwarzające dane osobowe, zobowiązane są do stosowania Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Rozporządzenie ogólne o ochronie danych, zwane dalej: RODO). Ponieważ bezpieczeństwo Pani/Pana danych osobowych jest dla nas priorytetem, zaktualizowaliśmy nasze zapisy o ochronie danych osobowych w celu dostosowania ich do RODO, aby móc w pełni chronić prywatność naszych klientów, wykorzystywać ich dane wyłącznie we właściwy sposób oraz zapewnić im możliwość dalszego korzystania z naszych usług na takich samych zasadach jak dotychczas. Szczegółowe informacje na temat sposobu przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o prawach z tym związanych znajdzie Pani/Pan w naszej Polityce prywatności.

Zgadzam się