Ustawienia dostępności
Zwiększ wysokość linii
Zwiększ odległość między literami
Wyłącz animacje
Większy kursor

Obsługa płac - podstawowe zadania

Obsługa płac - podstawowe zadania

Obsługa płac - podstawowe zadania

Do wykonywania zadań związanych z płacami zobowiązane jest każde przedsiębiorstwo zatrudniające pracowników. O ile w małych firmach nie jest to szczególnie skomplikowane zadanie, to w przypadku dużych podmiotów prawidłowe naliczenie płac może być zadaniem czasochłonnym i problematycznym. W takim przypadku konieczne może okazać się skorzystanie z usług podmiotów zewnętrznych, czyli outsourcing.

Poznaj naszą ofertę

Na czym polega obsługa płacowa?

Obsługa płacowa to proces zarządzania wynagrodzeniami pracowników w każdym przedsiębiorstwie. Zakłada ona ocenę umiejętności, postępu i zaangażowania pracowników oraz określenie odpowiednich stawek wynagrodzenia. Obsługa płac to wypłacanie wynagrodzeń, przyznawanie premii, prowadzenie ewidencji czasu pracy oraz odprowadzania odpowiednich podatków do urzędu skarbowego. Obsługa płacowa obejmuje również wszelkie inne tematy związane z wynagrodzeniem, takie jak ubezpieczenia czy świadczenia socjalne.

Obsługa płacowa - podstawowe zadania

Poniżej przedstawiono przykładowe zadania realizowane w ramach obsługi płacowej:

  • naliczanie wynagrodzeń zgodnie z obowiązującymi regulacjami prawnymi,
  • wykonywanie przelewów wynagrodzeń na rachunki pracowników,
  • sporządzanie co miesiąc: listy płac oraz pasków płacowych,
  • sporządzanie deklaracji i rozliczeń dla takich podmiotów jak np.: Urząd Skarbowy, Zakład Ubezpieczeń Społecznych,
  • kontrola wydatków związanych z wynagrodzeniami,
  • przygotowywanie raportów analitycznych na konkretne potrzeby zarządu/kadry menedżerskiej w firmie,
  • pomoc w trakcie kontroli Państwowej Inspekcji Pracy,
  • przygotowywanie – na wniosek pracownika – zaświadczenia o zatrudnieniu i wysokości wynagrodzenia.

Obsługa płac - naliczanie wynagrodzeń

Prawidłowe naliczanie wynagrodzeń jest istotnym elementem z punktu widzenia zarządzania przedsiębiorstwem. Jak już wspomniano, zadania związane z prawidłowym naliczaniem płac są w obecnych czasach coraz częściej zlecane wyspecjalizowanym podmiotom zewnętrznym (payroll). Sprawdź usługi płacowe w payroll360. Dzięki korzystaniu z usług zewnętrznych podmiotów przedsiębiorstwo jest w stanie:

  • w znaczący sposób zaoszczędzić czas oraz pieniądze, ponieważ zamiast zatrudnienia dodatkowego pracownika wyłącznie w celu wykonywania zadań z obszaru płac, przedsiębiorstwo wykorzystujące outsourcing kadr i płac uzyskuje merytoryczne i kompleksowe wsparcie szeregu doświadczonych specjalistów, przykładowa kalkulacja cen usług kadrowo-płacowych
  • zwiększyć jakość czynności z zakresu płac (np. dzięki uzyskiwaniu szczegółowych raportów analitycznych, które są pomocne w podjęciu decyzji optymalizujących wydatki związane z wynagrodzeniami).

Dlaczego warto skorzystać z usługi kadrowo-płacowej w payroll360?

Bazując na długoletnim doświadczeniu, możemy zaoferować Ci kompleksowe usługi w zakresie obsługi kadrowo-płacowej. Przy współpracy z payroll360 zyskujesz spokój i bezpieczeństwo oraz obniżenie kosztów funkcjonowania własnej administracji. Dodatkowo zapewniamy dostęp do platformy online 24/7 oraz przejęcie obowiązków kontrolnych względem Urzędów. Obsługa kadrowo-płacowa to również gwarancja terminowości wszystkich deklaracji ZUS, deklaracji do Urzędu skarbowego, PFRON, prawidłowości wszystkich umów, rozliczeń, zaświadczeń oraz świadectw pracy. Przedsiębiorcy, decydujący się na obsługę płac w payroll360 mają możliwość dopasowania usług kadrowo płacowych do swoich potrzeb i wymagań.

Sprawdź, który model współpracy będzie najlepszy dla Ciebie!

Modele współpracy z payroll360 w ramach outsourcingu płac i kadr

Data publikacji 17.01.2023

Podobne w kategorii

Kontakt z naszymi specjalistami

Dyskusja

Skomentuj
Poznaj ofertę payroll360 Logowanie do Portalu pracowniczego Zapraszamy do kontaktu