Ustawienia dostępności
Zwiększ wysokość linii
Zwiększ odległość między literami
Wyłącz animacje
Większy kursor

Obsługa kadrowa - jej zakres i rola outsourcingu

Payroll360.pl

Obsługa kadrowa - jej zakres i rola outsourcingu

Prowadzenie własnej firmy wiążę się z zatrudnianiem pracowników. Niezależnie od tego na jakiej podstawie, jakiego rodzaju umowy obowiązują strony oraz jak ustalane są warunki, ważne jest jedno - w tego typu przedsiębiorstwie potrzebna jest obsługa kadrowa.

Poznaj naszą ofertę

Obsługa kadrowa - zakres

O tym jaki zakres obowiązków ma osoba na stanowisku specjalisty do spraw kadr i płac pisaliśmy już wcześniej, w artykule https://www.payroll360.pl/specjalista-ds-kadr-i-plac. Krótko przypominając - do obowiązków takiej osoby zaliczyć można szeroko pojętą obsługę umów (zawieranie oraz rozwiązywanie ich w odpowiednich terminach), prowadzenie wszelkiej dokumentacji z nimi związanej. Należy jednak pamiętać, że jest to dopiero początek, a i same umowy regulowane są szeregiem przepisów uwzględniających zróżnicowane aspekty.

Zakres obsługi kadrowej jest jednak znacznie szerszy. Obsługa kadrowa obejmuje także przecież wszelkie elementy związane z motywowaniem pracowników oraz ich rozwojem w strukturach firmy. Wysokości wynagrodzeń, czy innych profitów jakie są im oferowane, także wchodzą w skład obowiązków kadrowej. Kwestia edukacji pracowników także zostaje im powierzona.

Administracja kadr i płac - rola firmy outsourcingowej

Można przyjąć podział na podstawowe dwa modele świadczenia usług kadrowych. Jednym z nich jest oczywiście przypadek, gdy powyżej opisane usługi świadczone są po prostu w danej firmie - jako samodzielny dział lub oddelegowany specjalista. Wielkość działu zależna jest od możliwości danego pracodawcy i tego ile osób zatrudnia. Warto nadmienić, że kompetencje tego działu oraz narzucone mu obowiązki są bardzo ważnymi dla funkcjonowania całej firmy.

Alternatywą dla tego typu postępowania jest powierzenie tego typu usług firmie świadczącej outsourcing kadr i płac. Na czym polega outsourcing payroll? Sprawdź w prezentacji poniżej.

Czym jest payroll? Wady, zalety outsourcingu payroll

Jeśli jesteś zainteresowany wdrożeniem tego typu usługi w Twojej firmie, lub chciałbyś dowiedzieć się więcej o możliwościach jakie daje współpraca z nami, skontaktuj się za pomocą formularza lub poprzez e-mail. Więcej informacji o nas znajdziesz także na naszym kanale YouTube i LinkedIn.

Administracja kadrowa - więcej informacji

  1. https://www.payroll360.pl/outsourcing-kadr-i-plac, [dostęp:] 23.09.2015
  2. http://kadry.infor.pl/zatrudnienie/samozatrudnienie/228327,Dzial-kadr-w-przedsiebiorstwie.html, [dostęp:] 23.09.2015
  3. https://www.payroll360.pl/specjalista-ds-kadr-i-plac,  [dostęp:] 23.09.2015

Decydując się na usługi outsourcingu kadr i płac payroll360 jesteś pod opieką dedykowanych doradców działu Kadry i Płace. Specjaliści współpracują z Twoją organizacją zdalnie lub stacjonarnie - zależnie od wybranego pakietu. Obsługę realizujemy za pomocą nowoczesnych narzędzi IT, dopasowanych do Twoich potrzeb. Skontaktuj się z nami i sprawdź!


Dowiedz się więcej!

Data publikacji 04.10.2016

Podobne w kategorii

Wewnętrzny dział kadr i płac czy outsourcing?

Kadry i płace to obowiązkowy i jeden z najważniejszych działów niemal każdej firmy, dbający o zachowanie ciągłości obsługi wszystkich zatrudnianych w niej pracowników. Dzisiaj obsługa kadrowa i płacowa nie musi...

Kontakt z naszymi specjalistami

Dyskusja

Skomentuj
Poznaj ofertę payroll360 Logowanie do Portalu pracowniczego Zapraszamy do kontaktu