Obsługa kadrowa - jej zakres i rola outsourcingu

Payroll360.pl left right

Obsługa kadrowa - jej zakres i rola outsourcingu

Prowadzenie własnej firmy wiążę się z zatrudnianiem pracowników. Niezależnie od tego na jakiej podstawie, jakiego rodzaju umowy obowiązują strony oraz jak ustalane są warunki, ważne jest jedno - w tego typu przedsiębiorstwie potrzebna jest obsługa kadrowa.

Obsługa kadrowa - jej zakres i rola outsourcingu

Prowadzenie własnej firmy wiążę się z zatrudnianiem pracowników. Niezależnie od tego na jakiej podstawie, jakiego rodzaju umowy obowiązują strony oraz jak ustalane są warunki, ważne jest jedno - w tego typu przedsiębiorstwie potrzebna jest obsługa kadrowa.

Obsługa kadrowa - zakres

O tym jaki zakres obowiązków ma osoba na stanowisku specjalisty do spraw kadr i płac pisaliśmy już wcześniej, w artykule https://www.payroll360.pl/specjalista-ds-kadr-i-plac. Krótko przypominając - do obowiązków takiej osoby zaliczyć można szeroko pojętą obsługę umów (zawieranie oraz rozwiązywanie ich w odpowiednich terminach), prowadzenie wszelkiej dokumentacji z nimi związanej. Należy jednak pamiętać, że jest to dopiero początek, a i same umowy regulowane są szeregiem przepisów uwzględniających zróżnicowane aspekty.

Zakres obsługi kadrowej jest jednak znacznie szerszy. Obsługa kadrowa obejmuje także przecież wszelkie elementy związane z motywowaniem pracowników oraz ich rozwojem w strukturach firmy. Wysokości wynagrodzeń, czy innych profitów jakie są im oferowane, także wchodzą w skład obowiązków kadrowej. Kwestia edukacji pracowników także zostaje im powierzona.

Administracja kadr i płac - rola firmy outsourcingowej

Można przyjąć podział na podstawowe dwa modele świadczenia usług kadrowych. Jednym z nich jest oczywiście przypadek, gdy powyżej opisane usługi świadczone są po prostu w danej firmie - jako samodzielny dział lub oddelegowany specjalista. Wielkość działu zależna jest od możliwości danego pracodawcy i tego ile osób zatrudnia. Warto nadmienić, że kompetencje tego działu oraz narzucone mu obowiązki są bardzo ważnymi dla funkcjonowania całej firmy.

Alternatywą dla tego typu postępowania jest powierzenie tego typu usług firmie świadczącej outsourcing kadr i płac. Na czym polega outsourcing payroll? Sprawdź w prezentacji poniżej.

Czym jest payroll? Wady, zalety outsourcingu payroll

Jeśli jesteś zainteresowany wdrożeniem tego typu usługi w Twojej firmie, lub chciałbyś dowiedzieć się więcej o możliwościach jakie daje współpraca z nami, skontaktuj się za pomocą formularza lub poprzez e-mail. Więcej informacji o nas znajdziesz także na naszym kanale YouTube i LinkedIn.

Więcej informacji

  1. https://www.payroll360.pl/outsourcing-kadr-i-plac, [dostęp:] 23.09.2015
  2. http://kadry.infor.pl/zatrudnienie/samozatrudnienie/228327,Dzial-kadr-w-przedsiebiorstwie.html, [dostęp:] 23.09.2015
  3. https://www.payroll360.pl/specjalista-ds-kadr-i-plac,  [dostęp:] 23.09.2015

Kontakt z naszymi specjalistami

Dyskusja

Skomentuj
Zamknij

Skontaktuj się z nami

Zapraszamy do kontaktu
Logowanie do Portalu pracowniczego

Od 25 maja 2018 r. wszystkie podmioty przetwarzające dane osobowe, zobowiązane są do stosowania Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Rozporządzenie ogólne o ochronie danych, zwane dalej: RODO). Ponieważ bezpieczeństwo Pani/Pana danych osobowych jest dla nas priorytetem, zaktualizowaliśmy nasze zapisy o ochronie danych osobowych w celu dostosowania ich do RODO, aby móc w pełni chronić prywatność naszych klientów, wykorzystywać ich dane wyłącznie we właściwy sposób oraz zapewnić im możliwość dalszego korzystania z naszych usług na takich samych zasadach jak dotychczas. Szczegółowe informacje na temat sposobu przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o prawach z tym związanych znajdzie Pani/Pan w naszej Polityce prywatności.

Zgadzam się