Obsługa kadrowa - jej zakres i rola outsourcingu

Payroll360.pl left right

Obsługa kadrowa - jej zakres i rola outsourcingu

Prowadzenie własnej firmy wiążę się z zatrudnianiem pracowników. Niezależnie od tego na jakiej podstawie, jakiego rodzaju umowy obowiązują strony oraz jak ustalane są warunki, ważne jest jedno - w tego typu przedsiębiorstwie potrzebna jest obsługa kadrowa.

Obsługa kadrowa - jej zakres i rola outsourcingu

Prowadzenie własnej firmy wiążę się z zatrudnianiem pracowników. Niezależnie od tego na jakiej podstawie, jakiego rodzaju umowy obowiązują strony oraz jak ustalane są warunki, ważne jest jedno - w tego typu przedsiębiorstwie potrzebna jest obsługa kadrowa.

Poznaj naszą ofertę

Obsługa kadrowa - zakres

O tym jaki zakres obowiązków ma osoba na stanowisku specjalisty do spraw kadr i płac pisaliśmy już wcześniej, w artykule https://www.payroll360.pl/specjalista-ds-kadr-i-plac. Krótko przypominając - do obowiązków takiej osoby zaliczyć można szeroko pojętą obsługę umów (zawieranie oraz rozwiązywanie ich w odpowiednich terminach), prowadzenie wszelkiej dokumentacji z nimi związanej. Należy jednak pamiętać, że jest to dopiero początek, a i same umowy regulowane są szeregiem przepisów uwzględniających zróżnicowane aspekty.

Zakres obsługi kadrowej jest jednak znacznie szerszy. Obsługa kadrowa obejmuje także przecież wszelkie elementy związane z motywowaniem pracowników oraz ich rozwojem w strukturach firmy. Wysokości wynagrodzeń, czy innych profitów jakie są im oferowane, także wchodzą w skład obowiązków kadrowej. Kwestia edukacji pracowników także zostaje im powierzona.

Administracja kadr i płac - rola firmy outsourcingowej

Można przyjąć podział na podstawowe dwa modele świadczenia usług kadrowych. Jednym z nich jest oczywiście przypadek, gdy powyżej opisane usługi świadczone są po prostu w danej firmie - jako samodzielny dział lub oddelegowany specjalista. Wielkość działu zależna jest od możliwości danego pracodawcy i tego ile osób zatrudnia. Warto nadmienić, że kompetencje tego działu oraz narzucone mu obowiązki są bardzo ważnymi dla funkcjonowania całej firmy.

Alternatywą dla tego typu postępowania jest powierzenie tego typu usług firmie świadczącej outsourcing kadr i płac. Na czym polega outsourcing payroll? Sprawdź w prezentacji poniżej.

Czym jest payroll? Wady, zalety outsourcingu payroll

Jeśli jesteś zainteresowany wdrożeniem tego typu usługi w Twojej firmie, lub chciałbyś dowiedzieć się więcej o możliwościach jakie daje współpraca z nami, skontaktuj się za pomocą formularza lub poprzez e-mail. Więcej informacji o nas znajdziesz także na naszym kanale YouTube i LinkedIn.

Administracja kadrowa - więcej informacji

  1. https://www.payroll360.pl/outsourcing-kadr-i-plac, [dostęp:] 23.09.2015
  2. http://kadry.infor.pl/zatrudnienie/samozatrudnienie/228327,Dzial-kadr-w-przedsiebiorstwie.html, [dostęp:] 23.09.2015
  3. https://www.payroll360.pl/specjalista-ds-kadr-i-plac,  [dostęp:] 23.09.2015

Poznaj modele współpracy w zakresie obsługi kadrowo-płacowej. Oferujemy trzy zakresy współpracy: od interwencyjnego “payroll on-demand”, poprzez najbardziej popularny i kompleksowy “payroll on-line” oraz wyrafinowany “ payroll-on-site” z otwarciem biura na terenie zakładu pracy Klienta. Gwarantujemy jakość i bezpieczeństwo zgodne z normami ISO. Zapraszamy do współpracy !


Dowiedz się więcej!


Data publikacji: 04.10.2016

Podobne artykuły

27.09.2021

Zakres obowiązków kadrowej

Czym zajmują się kadry? Jakie obowiązki ma kadrowa? Czego należy od niej oczekiwać? Za co jest odpowiedzialna? Na te pytania można znaleźć odpowiedzi w tym artykule.

06.09.2021

Kadry

Kadry to bardzo istotny obszar działania przedsiębiorstwa. Dowiedz się, dzięki czemu usprawnisz funkcjonowanie firmy. Czy warto inwestować w cyfryzację kadr i za co odpowiada kadrowa?

01.08.2021

Administracja kadr

Czym jest administracja kadr? Jakie obowiązki pełni kadrowa? Czym zajmują się działy kadr i dlaczego niektóre firmy decydują się na outsourcing?

05.05.2021

pixabay.com

Payroll - nowoczesne rozwiązanie dla firm

W dzisiejszych czasach możemy zaobserwować dynamiczny rozwój branży outsourcingowej. Jest to pojęcie dość nowe, po raz pierwszy użyte dopiero w 1979 roku. Wielu może więc zadawać sobie pytanie, czym właściwie jest...

Kontakt z naszymi specjalistami

Dyskusja

Skomentuj
Zamknij

Skontaktuj się z nami

Zapraszamy do kontaktu
Logowanie do Portalu pracowniczego

Od 25 maja 2018 r. wszystkie podmioty przetwarzające dane osobowe, zobowiązane są do stosowania Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Rozporządzenie ogólne o ochronie danych, zwane dalej: RODO). Ponieważ bezpieczeństwo Pani/Pana danych osobowych jest dla nas priorytetem, zaktualizowaliśmy nasze zapisy o ochronie danych osobowych w celu dostosowania ich do RODO, aby móc w pełni chronić prywatność naszych klientów, wykorzystywać ich dane wyłącznie we właściwy sposób oraz zapewnić im możliwość dalszego korzystania z naszych usług na takich samych zasadach jak dotychczas. Szczegółowe informacje na temat sposobu przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o prawach z tym związanych znajdzie Pani/Pan w naszej Polityce prywatności.

Zgadzam się