Ustawienia dostępności
Zwiększ wysokość linii
Zwiększ odległość między literami
Wyłącz animacje
Większy kursor

Praca sezonowa - uważaj na oszustwa!

Praca sezonowa - uważaj na oszustwa!

Praca sezonowa - uważaj na oszustwa!

Wiele ofert pracy zachęca młodych do rozpoczęcia wakacyjnej pracy. Jak zrobić to dobrze i z korzyścią dla siebie? Przeczytaj artykuł!

Poznaj naszą ofertę

Od czego zacząć?

Jak zawsze pierwszym krokiem w szukaniu pracy będzie rzetelne przygotowanie CV. Zanim jednak to zrobisz, zastanów się jakiej pracy będziesz szukał i co lubisz robić. Poznaj swoje umiejętności i zalety i przedstaw je jak najlepiej, aby rekruter Cię zauważył. Następnie aktywnie szukaj pracy, nie tylko w internecie, bo jeśli chodzi o pracę wakacyjną, czasem czeka ona tuż za rogiem, np. w ulubionej restauracji albo sąsiednim sklepie. 

Przeczytaj opinie

Przed rozpoczęciem pracy warto przeczytać opinie o potencjalnym pracodawcy. Jeśli mamy takie informacje to warto sprawdzić, czy pracodawca regularnie płaci, jaką umowę się dostaje i czy przestrzegane są podstawowe zasady bezpieczeństwa. 

Czy umowa to konieczność?

Tak, zanim rozpoczniesz pracę, dopilnuj, żeby pracodawca podpisał z Tobą umowę zlecenia z określoną stawką godzinową, którą będzie Ci wypłacał. Sytuacja gdy nie masz umowy czasami kończy się tak, że nie dostajesz w zamian wypłaty. Dzięki umowie zarówno pracownik, jak i pracodawca może dochodzić swoich praw. 

Bądź odpowiedzialny

Jeśli umawiasz się z pracodawcą, że będziesz pracował według grafiku, to stosuj się do niego. Nie odwołuj pracy, na dzień przed, przychodź punktualnie i pracuj z zapałem. Zadowolony pracodawca może przedłuży Twoją umowę? 

Jeśli jesteś pracodawcą i poszukujesz pracowników sezonowych, zgłoś się do nas! Skorzystaj z naszej usługi outsourcingu zatrudnienia. Dzięki temu oszczędzasz czas i pieniądze. Zoptymalizuj koszty w przedsiębiorstwie!

Dowiedz się więcej!

Data publikacji 05.08.2021

Podobne w kategorii

umowa na czas określony

Kiedy umowa na czas określony, a kiedy na nieokreślony?

Umowa na czas określony, czy nieokreślony, którą z umów wybrać? W rozstrzygnięciu tego typu kwestii pomoże Ci specjalista payroll360, który w ramach usługi outsourcingu kadr i płac będzie mógł służyć poradą w tym...

Kontakt z naszymi specjalistami

Dyskusja

Skomentuj
Poznaj ofertę payroll360 Logowanie do Portalu pracowniczego Zapraszamy do kontaktu