Praca sezonowa - uważaj na oszustwa!

{[description]} left right

Praca sezonowa - uważaj na oszustwa!

Wiele ofert pracy zachęca młodych do rozpoczęcia wakacyjnej pracy. Jak zrobić to dobrze i z korzyścią dla siebie? Przeczytaj artykuł!

Praca sezonowa - uważaj na oszustwa!

Wiele ofert pracy zachęca młodych do rozpoczęcia wakacyjnej pracy. Jak zrobić to dobrze i z korzyścią dla siebie? Przeczytaj artykuł!

Poznaj naszą ofertę

Od czego zacząć?

Jak zawsze pierwszym krokiem w szukaniu pracy będzie rzetelne przygotowanie CV. Zanim jednak to zrobisz, zastanów się jakiej pracy będziesz szukał i co lubisz robić. Poznaj swoje umiejętności i zalety i przedstaw je jak najlepiej, aby rekruter Cię zauważył. Następnie aktywnie szukaj pracy, nie tylko w internecie, bo jeśli chodzi o pracę wakacyjną, czasem czeka ona tuż za rogiem, np. w ulubionej restauracji albo sąsiednim sklepie. 

Przeczytaj opinie

Przed rozpoczęciem pracy warto przeczytać opinie o potencjalnym pracodawcy. Jeśli mamy takie informacje to warto sprawdzić, czy pracodawca regularnie płaci, jaką umowę się dostaje i czy przestrzegane są podstawowe zasady bezpieczeństwa. 

Czy umowa to konieczność?

Tak, zanim rozpoczniesz pracę, dopilnuj, żeby pracodawca podpisał z Tobą umowę zlecenia z określoną stawką godzinową, którą będzie Ci wypłacał. Sytuacja gdy nie masz umowy czasami kończy się tak, że nie dostajesz w zamian wypłaty. Dzięki umowie zarówno pracownik, jak i pracodawca może dochodzić swoich praw. 

Bądź odpowiedzialny

Jeśli umawiasz się z pracodawcą, że będziesz pracował według grafiku, to stosuj się do niego. Nie odwołuj pracy, na dzień przed, przychodź punktualnie i pracuj z zapałem. Zadowolony pracodawca może przedłuży Twoją umowę? 

Jeśli jesteś pracodawcą i poszukujesz pracowników sezonowych, zgłoś się do nas! Skorzystaj z naszej usługi outsourcingu zatrudnienia. Dzięki temu oszczędzasz czas i pieniądze. Zoptymalizuj koszty w przedsiębiorstwie!

Dowiedz się więcej!


Data publikacji: 05.08.2021

Podobne artykuły

13.07.2021

Umowa o praktykę absolwencką – dla kogo i kiedy?

Praktyka absolwencką to rodzaj umowy, który ułatwia absolwentom zdobycie doświadczenia i umiejętności praktycznych potrzebnych na rynku pracy. Regulowana jest przez przepisy Ustawy z dnia 17 lipca 2009 r. o praktykach...

18.06.2021

E-umowa o pracę dla rolników, mikroprzedsiębiorców i gospodarstw domowych

Nowe projekty ustawy dotyczące zawierania umów o pracę dla wybranych sektorów! Dowiedz się więcej z naszego artykułu!

12.02.2021

Newsy: urlop bezpłatny, praca zdalna, rozwiązanie umowy o pracę

Dowiedz kiedy następuje zwolnienie przychodów zleceniobiorcy w ZUS lub też jak wygląda rozwiązanie umowy o pracę z chorującym pracownikiem?

27.01.2021

Termin wdrożenia PPK

PPK to Pracownicze Plany Kapitałowe. Co to jest i do czego ma służyć ten program?

Kontakt z naszymi specjalistami

Dyskusja

Skomentuj
Zamknij

Skontaktuj się z nami

Zapraszamy do kontaktu
Logowanie do Portalu pracowniczego

Od 25 maja 2018 r. wszystkie podmioty przetwarzające dane osobowe, zobowiązane są do stosowania Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Rozporządzenie ogólne o ochronie danych, zwane dalej: RODO). Ponieważ bezpieczeństwo Pani/Pana danych osobowych jest dla nas priorytetem, zaktualizowaliśmy nasze zapisy o ochronie danych osobowych w celu dostosowania ich do RODO, aby móc w pełni chronić prywatność naszych klientów, wykorzystywać ich dane wyłącznie we właściwy sposób oraz zapewnić im możliwość dalszego korzystania z naszych usług na takich samych zasadach jak dotychczas. Szczegółowe informacje na temat sposobu przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o prawach z tym związanych znajdzie Pani/Pan w naszej Polityce prywatności.

Zgadzam się